DECKA PELPLIN przegrywa w Wałbrzychu z Górnikiem Trans.eu

Krystyna Paszkowska
6.kolejka dla zawodników DECKI PELPLIN to kolejne wyjazdowe spotkanie, tym razem z zespołem aspirującym do awansu do ekstraklasy - Górnikiem Trans.eu Wałbrzych. Chociaż statystyki wskazywały jednoznacznie na rywala, to początek meczu i początek drugiej kwarty, mógł zwiastować kolejną niespodziankę.

Początek spotkania to festiwal niewykorzystanych rzutów osobistych z obu stron oraz równa gra obu drużyn. Taki początek nastroił kibiców obu drużyn na trudne i wyrównane spotkanie. Jednak druga kwarta to solidny odjazd zespołu gospodarzy, który konsekwentnie wykorzystywali nieskuteczność oraz błędy pelplinian. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się stratą 14-punktową (42-28) i nadzieję powoli umierały.

Po przerwie, DECKA powstałą z popiołów - zdobyte 12 punktów z rzędu (Michałek, Konopatzki, Szczepanik) pozwoliły dojść rywali na 4-punkty. Wtedy drugi bieg wrzucili gospodarze, nie pozwalając DECE przejąć inicjatywy. U gości wróciła nieskuteczność, co zakończyło pierwszą połowę wynikiem 55-44.

Ostatnie 10-minut należało do gospodarzy, którzy w 100 proc. wykorzystali wszystkie problemy, z którymi zmagała się DECKA. Nieskuteczność oraz straty - spowodowały, że gospodarze spokojnie mogli prowadzić 4-tą kwartę, doprowadzając do swojego 5-go zwycięstwa w sezonie. Wśród naszych zawodników na pewno należy zauważyć Karola Michałka w 2-giej połowie, który zakończył mecz z double-double (12pkt. – 12zb.).

- Każda porażka sprawia, że nie ma się z czego cieszyć. My mamy świadomość, gdzie jest nasze miejsce w szeregu. Myślę, że ten mecz pokazał, że ten mecz pokazał, że jeżeli mamy plan to możemy rywalizować z każdym w tej lidze. W 3-ciej kwarcie był taki moment, gdzie się zbliżyliśmy i dyscypliną taktyczną potrafiliśmy ukarać Górnika. I tak naprawdę mam tylko pretensje do swoich zawodników, że w tym momencie zamiast pociągnąć taką grę to zaczęliśmy się bawić w minięcia i rozrzucenia – a dzisiaj to nam nie wychodziło. - mówił po meczu trener Marcin Radomski.

Górnik Trans.eu Wałbrzych 73 : 54 DECKA PELPLIN