DECKA PELPLIN wygrywa ważny mecz w Kłodzku 84:74

Krystyna Paszkowska
Piotr Bidowaniec Fotografia // Zetkama Doral Nysa Kłodzko
Pojedynek z drużyną z Kłodzka, był tym z serii “nie można tego przegrać”, jednak momentami kibice DECKI musieli zacisnąć mocno zęby, aby ostatecznie móc cieszyć się z bardzo ważnego zwycięstwa. Decka Pelplin wygrała z Zetkama Doral Nysa Kłodzko 84:74.

Początek meczu to moment najwyższego prowadzenia w całym meczu gospodarzy z Zetkama Doral Nysa Kłodzko, po celnych rzutach wyszli na 5-punktowe prowadzenie 7:2. Wtedy jak zaczarowany rzucał Bartłomiej Pietras - zdobywając 8 punktów (w tym 2x za 3punkty) - dzięki któremu pierwsza część meczu zakończyła się 9-punktowym prowadzeniem.

Kolejna odsłona była już bardziej wyrównana, chociaż początek ze wskazaniem na DECKĘ, jednak późniejszy okres niemocy pelplinian, został skutecznie wykorzystany przez Kowalskiego, Nowickiego, Nowakowskiego i Krajniewskiego. W końcówce DECKA potrafiła jeszcze skutecznie odpowiedzieć, utrzymując prowadzenie do przerwy 43:47.

Trzecia kwarta sprawiła kibicom DECKI największą dawkę adrenaliny, gdzie przez całe 10 minut, gospodarze nie odstępowali nam na krok - konsekwentnie zdobywając punkty oraz nie pozwalając pelplinianom “odjechać”. Kibice zaczęli drżeć widząc po 30 minutach na tablicy wynik – 64:65.

Ostatnia odsłona to “popis” determinacji zespołu DECKI. I chociaż na 6 minut do końca meczu gospodarze prowadzili 74:72, to od tego momentu rozpoczął się rajd po zwycięstwo DECKI. Zwycięstwo w czwartej kwarcie oraz ostatecznie w całym meczu należy oddać Dutkiewiczowi (2x3p), Madrayowi (2p) oraz Majewskiemu (2x2p).

Ostatecznie pojedynek w dołach tabeli padł łupem DECKI, co biorąc pod uwagę inne mecze, pozwoliło oddalić się ze strefy spadkowej.

Kolejny bardzo ważny i trudny mecz Decka Pelplin rozegra 16 lutego z TBS II Śląsk Wrocław u siebie. Zwycięstwo pelplinian w pierwszej rundzie z wrocławianami dzięki Pawłowi Dzierżakowi i jego buzzer-beaterze odbiło się szerokim echem w mediach ogólnopolskich. Czy 16 lutego będzie tak samo?

KOLEJNY MECZ

Suzuki 1 Liga Mężczyzn 23. Kolejka Wtorek, 16.02.2021r. Godz. 18:00 DECKA PELPLIN vs. TBS II Śląsk Wrocław Transmisja: TVCOM.pl Hala Sportowa, Pelplin

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0