Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dla kogo kąpiel perełkowa?

abcZdrowie.pl
by FeatherWeatherK / CC BY 2.0
Hydroterapia od lat nie wychodzi z mody. Sprawdź, na czym polega jeden z jej najpopularniejszych zabiegów, czyli kąpiel perełkowa.

Gorąca kąpiel w wannie po ciężkim dniu to popularny sposób na relaks. Kąpiel może być także zabiegiem leczniczym lub detoksykującym pod warunkiem, że do wody dodamy sole lecznicze lub olejki eteryczne. Hydroterapia, czyli zastosowanie wody w procesie leczniczym, jest znana ludzkości od setek lat. W przeszłości z zabiegów hydroterapii korzystali wyłącznie ludzie zamożni – obecnie każdy może przygotować aromatyczną kąpiel w zaciszu własnej łazienki, przy minimalnych kosztach. Większym wydatkiem jest wizyta w gabinecie odnowy biologicznej, ale – jak wiadomo – profesjonalne zabiegi SPA mają swoją cenę. Do najczęściej wykonywanych obecnie procedur należy kąpiel perełkowa. Co warto o niej wiedzieć?

Na czym polega kąpiel perełkowa?

Perełki, którym zabieg zawdzięcza swoją nazwę, to pęcherzyki powietrza wytwarzane przez sprężarkę umieszczoną pod siatką na dnie basenu. Pęcherzyki masują skórę przez 10–20 minut kąpieli, poprawiając ukrwienie skóry aż o 115%. Kąpiel perełkowa działa odprężająco i nasennie, dlatego jest polecana osobom zmagającym się z objawami nerwicy lub bezsenności. Wskazaniem do zabiegu są również schorzenia reumatyczno-zwyrodnieniowe, obniżone napięcie mięśniowe, zaburzenia perystaltyki jelit, zaburzenia krążenia obwodowego tętniczego oraz nadciśnienie tętnicze. Pozytywny wpływ kąpieli perełkowej na organizm odnotowuje się także u osób z niedowładem wynikającym z przepukliny oponowo-rdzeniowej, u pacjentów z odleżynami lub przewlekłymi chorobami skóry, a także u osób dotkniętych mózgowym porażeniem dziecięcym.

Kąpiel perełkowa poprawia również wygląd skóry, redukując rozstępy i cellulit. Ponadto łagodzi dolegliwości miesiączkowe i wzdęcia, niweluje problem nadpotliwości stóp i korzystnie oddziałuje na libido. Zabieg jest zalecany pacjentom po urazach, w okresie rehabilitacji.

Kto nie powinien korzystać z kąpieli perełkowej?

Mimo iż masaż pęcherzykami powietrza ma dobroczynny wpływ na organizm, nie każdy może z niego skorzystać. Główne przeciwwskazania do tego zabiegu to: ropne problemy skórne, infekcje grzybicze, niskie ciśnienie krwi, osłabienie organizmu, senność oraz problemy zdrowotne w obrębie układu sercowo-naczyniowego.

Kosmetyki rodem ze SPA

Zabiegi upiększające cieszą się coraz większą popularnością, a zakres oferowanych procedur zwiększa się z roku na rok. Preparaty wykorzystywane w ośrodkach SPA mają silniejsze działanie niż kosmetyki dostępne w drogeriach, w związku z czym po ich zastosowaniu efekty są bardziej spektakularne – po wizycie w SPA skóra staje się wyraźnie gładsza i bardziej jędrna, a włosy wyglądają na mocniejsze i zdrowe. W celu zachowania uzyskanego rezultatu na dłużej warto sięgnąć po specjalistyczne produkty przeznaczone do podtrzymywania efektów terapii. Są to preparaty o oryginalnych recepturach, wytwarzane z myślą o osobach korzystających z zabiegów dostępnych w ośrodkach SPA i gabinetach odnowy biologicznej. Składniki tych kosmetyków silnie działają nawet na samą wyobraźnię – należą bowiem do nich tak nietypowe substancje jak lawa wulkaniczna oraz złoto.

Zadbane ciało to wynik stosowania zdrowej diety, regularnego wykonywania ćwiczeń fizycznych i pielęgnowania skóry odpowiednio dobranymi preparatami. O wygląd można zatroszczyć się również z pomocą specjalistycznych zabiegów SPA – niektóre z nich można powielić domowymi sposobami, choć z nieco skromniejszym rezultatem. Zabiegi tego typu, takie jak na przykład kąpiel perełkowa, mają wpływ nie tylko na skórę, lecz także na funkcjonowanie organizmu. Przed decyzją o ich zastosowaniu należy jednak upewnić się, że stan zdrowia pozwala na przeprowadzenie danej procedury.

Wsparcie redakcyjne od:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tczew.naszemiasto.pl Nasze Miasto