Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Działaj Lokalnie 2017 – wręczono dotacje stowarzyszeniom z powiatu tczewskiego [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Przemysław Zieliński
PRZEMYSŁAW ZIELIŃSKI
Dwanaście stowarzyszeń i grup nieformalnych otrzymało w sumie blisko 60 tys. zł na realizację inicjatyw w ramach programu „Działaj Lokalnie”.

Uroczystość wręczenia umów odbyła się w czwartek, 20 lipca, w Domu Przedsiębiorcy w Tczewie. Zaprosiła na nią Fundacja Pokolenia, która od 2004 r. przyznaje dotacje z programu „Działaj Lokalnie”, który jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, a realizuje go Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Głównym celem programu jest wspieranie i aktywizowanie lokalnych społeczności na terenach wiejskich i w małych miastach poprzez projekty obywatelskie, które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia oraz przyczyniają się do budowy kapitału społecznego.

- Od kilkunastu lat przyznajemy dotacje na realizacje lokalnych inicjatyw, ale nie byłoby to możliwe, gdyby nie nasi partnerzy, czyli samorządy powiatu tczewskiego oraz Bank Spółdzielczy w Tczewie - mówili Emilia Garska oraz Artur Rajkowski z Fundacji Pokolenia.

Jak najlepszych efektów życzył zdobywcom dotacji Paweł Zań, krajowy koordynator programu, który połączył się z uczestnikami uroczystości drogą telefoniczną. W sumie dofinansowanie otrzymało, na łączną kwotę 57,3 tys. zł, dwanaście projektów.

Wśród szczęśliwców znalazło się m. in. Stowarzyszenie „Drabka” z Morzeszczyna na realizację warsztatów „Bibliocamp - reaktywacja) oraz „Stecka 2.0” na stworzenie przyjaznego młodzieży miejsca spotkań w Nowej Cerkwi. W Subkowach z kolei grupa „Aktywni Rodzice” zamierza organizować na placu zabaw imprezy integracyjne, a Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet III Wieku kontynuować tworzenie szlaków rowerowych, tym razem z naciskiem na ekologię i poznawanie przyrodniczych ciekawostek gminy Gniew i Morzeszczyn.

- Jak w poprzednim roku, tak i tym razem będziemy chcieli wydać przewodnik rowerowy . zapowiada Walentyna Czapska.

Również studenci Uniwersytetu III Wieku z Tczewa mogą się cieszyć z pieniędzy na warsztaty teatralne z performance'u.

- Od kilku lat organizujemy warsztaty teatralne dla naszych studentów, a tym razem postanowiliśmy kontynuować je w bliskości z widzem, stąd pomysł na performance uliczny - wyjaśniała Maria Banna, przewodnicząca zarządu uniwersytetu.

Dofinansowanie otrzymała też grupa Fire Show Gniew oraz mieszkańcy Gniszewa na kolejny etap porządkowania parku w tej miejscowości - budowę alejek, nowe nasadzenia czy ławki. Mała Pracownia Rękodzieła z Morzeszczyna planuje z kolei warsztaty pod hasłem „Papierowa Manufaktura”.

- Naszą pasją są robótki ręczne i różne techniki zdobienia, dlatego chcemy poszerzyć nasze zdolności i przekazywać je innym - tłumaczy Ewa Kamrowska. - Produktem finalnym będzie kartka okolicznościowa wykonana w technice scrapbooking'u.

Dotacje powędrowały także do stowarzyszenia „Jedynka Dzieciom” w Pelplinie (stworzenie mobilnego placu zabaw dedykowanego najmłodszym), Uczniowski Klub Sportowy Petanque w Subkowach (budowa boiska do gry w petanque), grupa „Dzieci Klubu” działająca przy świetlicy wiejskiej w Opaleniu (warsztaty teatralne, taneczne, teatr cienia) oraz Tczewski Klub Abstynenta „Sambor” (warsztaty dla dzieci ze świetlic środowiskowych - teatr, taniec, rękodzieło).

od 7 lat
Wideo

Kalendarz siewu kwiatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tczew.naszemiasto.pl Nasze Miasto