Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”

Jakub Staniszewski
Jakub Staniszewski
Polska od kuchni
Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to wyjątkowe wydarzenie przygotowane, by podkreślić, jak ważne jest, aby idąc z duchem czasu kultywować lokalną tożsamość i pielęgnować tradycje.

-Każde z Kół jest wyjątkowe i każde zasługuje na to, by powiedzieć o nim tak głośno, aby usłyszała to cała Polska! Aby należycie nagrodzić i uhonorować wkład, jaki wnoszą KGW w rozwój polskiej wsi i jej dziedzictwa kulturowego w ramach festiwalu przygotowane są fantastyczne konkursy, których rozstrzygniecie, odbędzie się podczas Ogólnopolskiego Finału Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”, 01 października 2022 r. w Warszawie na błoniach PGE Narodowego- przekazują organizatorzy konkursu.

Zarówno na etapie konkursów wojewódzkich, jak i w rozgrywce finałowej w Warszawie przyznane zostaną nagrody pieniężne i rzeczowe o łącznej wartości ponad pół miliona złotych! Zapisy do konkursu wciąż trwają.
Motywem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu jest tradycyjne wesele!

Śladem ubiegłorocznej edycji KGW mogą wziąć udział w 4 kategoriach konkursowych:

-Wybory Miss Wdzięku: kandydatki starające się o tytuł Miss Wdzięku będą musiały skraść serca oceniających także swoim wdziękiem, osobowością, zakresem działania oraz zaprezentowanymi umiejętnościami. Jedną z kreacji, w której zaprezentują się panie, będzie strój nawiązujący do sukni panny młodej. Zwyciężczynie uzyskają tytuł Najpiękniejszych oraz nagrody pieniężne na rzecz swojego KGW.

-Konkurs Kulinarny: podczas Konkursu Kulinarnego Koła Gospodyń Wiejskich wezmą udział w wyjątkowej rywalizacji kulinarnej – za zadanie mają przygotować tradycyjne danie regionalne lub nowoczesną wariację na jego temat. Podczas tego konkursu krążyć będziemy wokół tematu dań serwowanych na lokalnych weselach.

-Konkurs Artystyczny: to kategoria, w której Koła mogą wykazać się największą kreatywnością. Organizatorzy liczą na zgłoszenia nawiązujące do regionalnych tradycji weselnych, przyśpiewek oraz obrzędów związanych z zamążpójściem i ożenkiem takich jak weselny taniec, przyśpiewka, scenka a może własnoręcznie uszyty welon.

-Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa: celem tego konkursu jest promocja oraz wsparcie aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz lokalnych społeczności. Jest to przestrzeń, w której każde Koło może zaprezentować swoje sukcesy, osiągnięcia oraz podejmowane działania na rzecz społeczności lokalnych i kultywowania tradycji.

Finał Festiwalu
Finał Festiwalu odbędzie się 01 października 2022 r. na błoniach PGE Narodowego w Warszawie, najpierw jednak odbędą się wojewódzkie edycje festiwalów, a wstęp na wydarzenia będzie bezpłatny.

W programie m.in.:
-Rywalizacje Kół Gospodyń Wiejskich, które emocje wzbudzą nie tylko w rywalizujących ze sobą Kołach, ale także w kibicach głosujących na swoje Faworytki. Na zwycięskie koła czekają wartościowe nagrody.

-Pokazy i warsztaty kulinarne prowadzone przez znanych szefów kuchni, w trakcie których poznamy najlepsze przepisy i najciekawsze tajniki kulinarne ulubionych mistrzów kuchni. Każdy uczestnik pokazu otrzyma porcję przygotowanego dania, aby sam mógł ocenić jego walory smakowe.

-Różnorodne warsztaty oraz panele dyskusyjne prowadzone przez ekspertów w specjalnie wydzielonych strefach.

-Jarmark produktów regionalnych, podczas którego możemy zaopatrzyć się w świeże, pachnące, sezonowe warzywa i owoce, wysokiej jakości wyroby spożywcze lokalnych producentów.

-Spotkania z gwiazdami i celebrytami.

-Na zakończenie festiwalu wyjątkowe koncerty.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na tczew.naszemiasto.pl Nasze Miasto