Fosfory Wiślinka - Pogoń Smętowo 2:4

(zb)
W inauguracyjnej kolejce grupy IV A klasy Pogoń Smętowo pokonała na wyjeździe kończącego w dziesiątkę outsidera tabeli, Fosfory Wiślinka 4:2 (2:1). Podopieczni trenera Andrzeja Wąsika już do przerwy powinni zapewnić ...

Podopieczni trenera Andrzeja Wąsika już do przerwy powinni zapewnić sobie okazałe zwycięstwo. Nie wykorzystywali jednak dogodnych sytuacji strzeleckich. Przynajmniej dwie tzw. setki zmarnował w tej części Kazimierz Moczyński. Prowadzenie dla Pogoni zdobył w 10 min. strzałem głową Grzegorz Pyrkowski wykorzystując dośrodkowanie Jarosława Muszyńskiego z rzutu rożnego. Pięć minut później kontra gospodarzy przyniosła im wyrównującego gola. W 35 min. wspomniany Moczyński podał dokładnie do Sławomira Manuszewskiego, a ten strzałem po ziemi odzyskał prowadzenie dla przyjezdnych. Na kolejną bramkę trzeba było czekać do 75 min. Jarosław Muszyński obsłużył podaniem Grzegorza Pyrkowskiego, a ten po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Trzy minuty później kolejny błąd obrońców kosztował Pogoń utratę drugiej bramki. Nadal jednak trwał napór gości, który w 82 min. przyniósł powodzenie. Tym razem w głównej roli wystąpił Adam Moczyński. Pomocnik Pogoni w dynamicznej akcji minął golkipera gospodarzy i z piłką wpadł do pustej bramki.