Futsal. Zaczęli w tczewskiej lidze: Belfer pierwszym liderem

Zbigniew Brucki
W emocjonującym meczu I kolejki Rodzina pokonała Pneumoregent 2:1. Przy piłce Sebastian Cylka z Rodziny.
Goli, zaciętej walki i emocjonujących zwrotów akcji nie brakowało w inauguracyjnej kolejce Tczewskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Jedynie w pierwszym meczu zabrakło spodziewanych emocji.

Jedynie w pierwszym meczu zabrakło spodziewanych emocji. Belfer bowiem nadspodziewanie łatwo pokonał Eaton aż 11:0, choć do przerwy prowadził tylko 1:0. W innych pojedynkach było już ciekawiej. Piekarnia J. Wąs w pierwszej odsłonie pozwoliła się wyszumieć młodym z Interbitu/Prodom, by po zmianie stron z 2:1 doprowadzić do 6:1. Dwa kolejne pojedynki były przykładem wyższości czujnej defensywy nad zbyt odważnym atakiem. Rodzina stawiała zacięty opór Pneumoregentowi, lecz po I połowie przegrywała 0:1. Po zmianie stron doprowadziła do remisu, czym wprowadziła w szeregi rywali nerwowość. Pneumoregent bardzo chciał to spotkanie wygrać. Atakował zaciekle, lecz nie przynosiło to korzyści. W pewnym momencie do ataku ruszył nawet bramkarz. Oblężenie bramki Rodziny skończyło się wreszcie golem... dla Rodziny zdobytym uderzeniem do pustej bramki z drugiego krańca boiska. Zwycięstwo nad Pneumoregentem Rodzina zadedykowała tragicznie zmarłemu niedawno koledze z drużyny, Krzysztofowi Lisewskiemu.
W ostatnim meczu inauguracyjnej kolejki zwycięzca poprzedniej edycji rozgrywek, Hestia, teraz Świat Podłóg, trafił na silny opór Gemplusa, który szybko zdobył prowadzenie. Bardziej doświadczeni zawodnicy Świata Podłóg już do przewy odrobili jednak straty, a w II połowie kontrolowali wydarzenia na parkiecie.

• Wyniki

Eaton - Belfer 0:11 (0:1): (Dariusz Szymkiewicz 4, Zenon Drewa 2, Sławomir Wilczewski 2, Mirosław Augustyn, Krzysztof Maciejewski, Ireneusz Cymanowski); Interbit/Prodom - Piekarnia J. Wąs 1:6 (1:2): (Dominik Kaczmar - Sławomir Feister 2, Wojcieh Bieszke 2, Mateusz Rekowski); Rodzina - Pneumoregent 2:1 (0:1): (Mariusz Durzyński, Krzysztof Stopieński - Grzegorz Witek); Gemplus - Świat Podłóg 1:2 (1:2): (Piotr Ołoś - Sebastian Sadło, Grzegorz Glinka).