Grand Prix Tczewa 2003. Zwyciężył starogardzianin

(pb)
Władysław Pleszkun

Wojciech Król został zwycięzcą pierwszego z cyklicznych turniejów o Grand Prix Tczewa 2003 w tenisie ziemnym. Starogardzianin w finale zawodów pokonał innego gracza ze stolicy Kociewia, Wojciecha Króla, 6:3, 6:2. W meczu o trzecie miejsce - dwóch tczewian - Marek Maj wygrał z Ryszardem Gałkowskim 6:3, 6:3.

Choć w imprezie zorganizowanej przez Tczewskie Centrum Sportu i Turystyki wystąpiło zaledwie 14 miłośników białego sportu, emocji nie brakowało. Bodaj najwięcej dostarczył ich trzysetowy pojedynek ćwierćfinałowy, w którym wspomniany Pleszkun zwyciężył tczewianina Romana Leczkowskiego. Emocji nie brakowało również w półfinałach (obaj późniejsi finaliści pierwsze sety rozstrzygnęli w tie-breakach).
W najbliższą sobotę, o godz. 10 w Tczewie rozpocznie się drugi z cyklicznych turniejów GP. Zapisy pół godz. wcześniej, na kortach TCSiT przy kompleksie basenów.

• Wyniki turnieju

Ćwierćfinały: Wojciech Król - Andrzej Maj 7:5, 6:3; Marek Maj - Maciej Tuptanowski 6:2, 6:4; Władysław Pleszkun - Roman Leczkowski 3:6, 7:5, 7:5; Adam Koluch - Ryszard Gałkowski 1:6, 2:6. Półfinały: Król - M. Maj 7:6, 7:5; Pleszkun - Gałkowski 7:6, 6:3. Finał: Król - Pleszkun 6:3, 6:2.