III liga seniorów. A miał być spacerek

WŁADYSłAW PRABUCKI
Siatkarze SKS powalczą o II ligę.
SKS Starogard Gd. we własnej sali podejmował GTS Gdańsk. Podopieczni Eugeniusza Witkowskiego powinni byli wygrać bardzo gładko, jednak postanowili pomęczyć się dwie godziny, by ostatecznie pokonać rywali 3:2 (25:23, ...

SKS Starogard Gd. we własnej sali podejmował GTS Gdańsk. Podopieczni Eugeniusza Witkowskiego powinni byli wygrać bardzo gładko, jednak postanowili pomęczyć się dwie godziny, by ostatecznie pokonać rywali 3:2 (25:23, 21:25, 19:25, 25:15, 15:12)

Starogardzianie wcześniej zapewnili sobie prawo do walki o II ligę. Liczyli, że mecz z juniorami z Gdańska okaże się dla nich spacerkiem, że wygrają na stojąco. Grubo się przeliczyli, po trzech setach przegrywali 1:2. Ostra reprymenda trenera spowodowała, że kolejne sety wygrali już gładko. W dniach 2-4 marca, SKS Starogard rozegra turniej półfinałowy baraży o II ligę. Odbędzie się on w Bydgoszczy, a rywalami starogardzian będą miejscowy Chemik, zespół z Trzcianki i Morze Szczecin lub Spartakus Pyrzyce. Dwa zespoły awansują do turnieju finałowego.
- Do tej pory cały czas graliśmy w sporym osłabieniu - powiedział Eugeniusz Witkowski, trener SKS Starogard Gd. - Wkrótce wyjeżdżamy na trzydniowe zgrupowanie, gdzie mają być wszyscy. Uważam, że w pełnym składzie, możemy powalczyć o awans do turnieju finałowego, w którym rozstrzygnie się sprawa awansu do II ligi.
SKS: Fryderyk Prus, Piotr Sobolewski, Łukasz Pepliński, Wojciech Sobolewski, Teodor Wojciechowski, Karol Jaworski, Piotr Pepliński, Krzysztof Huciński.