IV liga. Unia Tczew - Radunia Stężyca

Piotrowi Wickowi (z prawej) nie udało się w tym meczu strzelić gola dla Unii.
Pewne zwycięstwo, 4:0 (2:0), nad Radunią Stężyca, odniosła wczoraj przed własną publicznością tczewska Unia. Tczewianie zachowali szanse na awans do III ligi, jako że w tej samej kolejce Cartusia Kartuzy uległa w ...

Pewne zwycięstwo, 4:0 (2:0), nad Radunią Stężyca, odniosła wczoraj przed własną publicznością tczewska Unia. Tczewianie zachowali szanse na awans do III ligi, jako że w tej samej kolejce Cartusia Kartuzy uległa w Gniewinie Stolemowi, tracąc tym samym przodownictwo w tabeli na rzecz unitów.

Tczewian czeka jednak jeszcze pauza w rozgrywkach, w ostatniej kolejce. Walka o III ligę zapowiada się więc do ostatnich gwizdków.
Po niemrawym początku z obu stron, w 18 minucie pierwsi groźną akcję przeprowadzili unici. Marek Szutowicz podał futbolówkę do Krystiana Kiwatrowskiego, lecz ten w bliskiej odległości od bramki trafił w obrońcę. Pięć minut później było 1:0 dla miejscowych. Marek Widzicki z rzutu wolnego dośrodkował do wychodzącego na pole karne Bartłomieja Dzwonkowskiego. Ten zauważył wbiegającego z prawej strony Szutowicza, który po otrzymaniu krzyżowego podania silnym strzałem nie dał szans na obronę Sebastianowi Władaczowi.
Przełom nastąpił w 28 minucie. Za zatrzymanie piłki ręką czerwoną kartkę ujrzał obrońca gości, Dawid Klawikowski. Natychmiast zarysowała się przewaga unitów. W 34 minucie, po podaniu od Michała Krotowskiego, Szutowicz wykorzystał niezdecydowanie obrońcy i płaskim strzałem podwyższył na 2:0.
W 56 min, po dośrodkowaniu Piotra Wicka z rzutu rożnego, Marek Widzicki głową podwyższył na 3:0. 9 minut przed końcem spotkania hat-trick "ustrzelił" Szutowicz ustalając rezultat. Tym razem napastnik Unii pokonał lobem wybiegającego z bramki golkipera.

• Unia - Radunia 4:0 (2:0)

• Bramki: Marek Szutowicz (23, 34 i 81) oraz Marek Widzicki (56).

• Unia: Opuszewicz - Łosiak, Chrzonowski, Piotrowski, Gąsiorowski, Kiwatrowski (46 Wicek), Widzicki, Krotowski (70 Twardowski), Ike (70 Cieśliński), Szutowicz, Dzwonkowski (70 Manuszewski).