Kadetki TMK Pomorze Tczew prowadzą 1:0 z Jedynką Lębork w fazie play off wojewódzkiej ligi

ZBIGNIEW BRUCKI
Kadetki TMK Pomorze (białe stroje) ograły Jedynkę (czerwone). Od lewej: Karolina Mantek, Agata Ostrowska, Małgorzata Konkol, Patrycja Zawadzka, Monika Myszka i Dorota Kołodziejczyk. FOT. ZBIGNIEW BRUCKI
Koszykarki tczewskiego TMK Pomorze zrobiły kolejny krok na drodze do ćwierćfinałów mistrzostw Polski kadetek. W pierwszym meczu fazy play off podopieczne trenera Adama Kamińskiego w tczewskiej hali Pilawa ograły 94:60 ...

Koszykarki tczewskiego TMK Pomorze zrobiły kolejny krok na drodze do ćwierćfinałów mistrzostw Polski kadetek. W pierwszym meczu fazy play off podopieczne trenera Adama Kamińskiego w tczewskiej hali Pilawa ograły 94:60 (22:20, 19:11, 30:11, 23:18) Jedynkę Lębork i w rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzą 1:0.

Początek spotkania nie zapowiadał tak okazałej wygranej miejscowych. Sprawiały co prawda lepsze wrażenie od przyjezdnych, ale że w koszykówce nie dostaje się punktów tak jak w gimnastyce, czy łyżwiarstwie figurowym, wynik długo oscylował wokół remisu. W drugiej kwarcie tczewianki zaczęły już przeważać, a decydujący cios zadały rywalkom w trzeciej odsłonie, którą wygrały różnicą 19 pkt.
- Speszone odpowiedzialnością za wynik dziewczęta w pierwszej i drugiej kwarcie nie pokazały na co je stać - stwierdził po meczu szkoleniowiec tczewianek. - W trzeciej i czwartej odsłonie wszystko już funkcjonowało jak należy. Szczególnie z trzeciej kwarty jestem zadowolony. Jeśli w niedzielę też tak zagrają w Lęborku, to już tam będziemy się cieszyć z awansu.
TMK Pomorze Tczew: Ewelina Jackowska 11, Sandra Łodtka 4, Dorota Kołodziejczyk 26, Karolina Łodtka 7, Katarzyna Sobolewska 7, Agata Ostrowska 24, Monika Myszka 5, Martyna Najdowska 2, Monika Borys, Magdalena Borowska 8, Katarzyna Czyrkiewicz. Dla Jedynki Lębork najwięcej: Aleksandra Markiewicz 15 i Karolina Mantek 14.
Drugie spotkanie pomiędzy TMK Pomorze i Jedynką odbędzie się w najbliższą niedzielę w Lęborku. Jeśli tczewianki tam wygrają zapewnią sobie udział w ćwierćfinałach MP. Jeśli zwyciężą koszykarki z Lęborka, trzeci, decydujący pojedynek odbędzie się w Tczewie.