Kręgle. Najlepiej kulają tczewianie

(pb)
Tczewianin Paweł Bednarek jest trzeci w klasyfikacji generalnej.
W trzecim z cyklicznych comiesięcznych turniejów o mistrzostwo powiatu w kręglach, rozgrywanych w starogardzkim Centrum Bowling Club, wśród 11 zawodników najlepszy po trzech 10-rundowych seriach okazał się tczewianin ...

W trzecim z cyklicznych comiesięcznych turniejów o mistrzostwo powiatu w kręglach, rozgrywanych w starogardzkim Centrum Bowling Club, wśród 11 zawodników najlepszy po trzech 10-rundowych seriach okazał się tczewianin Wojciech Wierczyński, który zgromadził na swym koncie 535 pkt.

Trzy kolejne lokaty zajęli starogardzianie: Ludwik Ostrowski (500), Mateusz Tomczyk (455) i Wojciech Kurkowski (434). Na pozycjach 5 i 6 uplasowali się tczewianie, Stanisław Burczyk (420) i Paweł Bednarek (397). Nie udał się występ prowadzącenu w klasyfikacji generalnej, tczewianinowi Przemysławowi Bruckiemu, który zajął dopiero 10 lokatę, z 366 pkt na koncie. Mimo to utrzymał przodownictwo w klasyfikacji.

Po raz drugi rywalizowały panie. Zwyciężyła Daria Burczyk (418 pkt) - powtarzając sukces sprzed miesiąca - przed Sylwią Kurkowską (347) i Agnieszką Piechocką (317) - wszystkie ze Starogardu.
Podczas uroczystego zakończenia turnieju najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez firmę budowlaną Smok oraz sklep Trofea Sportowe.
- Poziom rywalizacji z każdym turniejem wzrasta - powiedział Wiesław Lica, sędzia zawodów. - Następną imprezę planujemy na 25 maja. Dla urozmaicenia współzawodniczyć będą mogły 2-osobowe drużyny.

• Klasyfikacje

Mężczyźni: 1. Przemysław Brucki 1293, 2. Stanisław Burczyk 1281, 3. Paweł Bednarek 1242, 4. Wojciech Wierczyński 1099, 5. Dariusz Szramke 1007 - wszyscy z Tczewa, 6. Wojciech Kurkowski (Starogard) 889.

Kobiety: 1. Daria Burczyk 770, 2. Sylwia Kurkowska 674, 3. Agnieszka Piechocka 661, 4. Katarzyna Peplińska 610.