Liga juniorek młodszych: Sambor - Agro 24:15

W meczu z Agro Kociewiem (seledynowo-niebieskie stroje) najwięcej bramek dla Sambora Tczew zdobyła Agnieszka Szlija (z piłką).
W III kolejce rozgrywek wojewódzkiej ligi juniorek młodszych los skojarzył dwie kociewskie drużyny. W hali tczewskiego Gimnazjum nr 3 szczypiornistki miejscowego Sambora niespodziewanie wysoko pokonały starogardzianki z ...

W III kolejce rozgrywek wojewódzkiej ligi juniorek młodszych los skojarzył dwie kociewskie drużyny. W hali tczewskiego Gimnazjum nr 3 szczypiornistki miejscowego Sambora niespodziewanie wysoko pokonały starogardzianki z Agro Kociewia 24:15 (10:8).

Przed meczem spodziewano się wyrównanej walki i trudno było wskazać faworytki. Przebieg I połowy potwierdzał tę tezę. Przyjezdne po dwóch bramkach Emilii Robaczewskiej prowadziły 2:0, a po celnych strzałach Małgorzaty Szliji z Sambora i Karoliny Płacheckiej z Agro było 1:3. Po dwóch udanych akcjach miejscowych kończonych przez Magdalenę Szymkiewicz i Katarzynę Szliję na tablicy wyników widniał się remis 3:3. Przez kolejne 10 minut rezultat remisowy jeszcze czterokrotnie pojawiał się na tablicy (w 19 min. 7:7). Końcówka I połowy była lepsza w wykonaniu miejscowych, które po celnych strzałach Magdy Krajewskiej, Katarzyny Szliji i karnym Izabeli Marcińskiej prowadziły 10:7. Tuż przed przerwą dystans o jedną bramkę zmniejszyła Robaczewska.

Po zmianie stron starogardzianki tylko przez dwie minuty pokazywały co potrafią. Po bramce Joanny Klin przegrywały tylko 10:11. I wówczas nastąpił przełomowy moment spotkania. Dwie bramki pod rząd dla Sambora zdobyła Izabela Marcińska, jedną dołożyła Małgorzata Szlija i było 15:10 dla Sambora. Jeszcze po karnym na 11:15 wykorzystanym przez Joannę Klin wydawało się, że starogardzianki mogą powalczyć o zwycięstwo. W tym momencie jednak sprawy w swoje ręce zdecydowała się wziąć Agnieszka Szlija z Sambora, reprezentantka Polski zresztą. Z serii sześciu bramek zdobytych przez Sambor pod rząd pięć było jej autorstwa i miejscowe prowadziły 21:10. Końcowe 10 minut upłynęło na naprzemiennym zdobywaniu bramek, więc po ostatnich gwizdkach z wyraźnego zwycięstwa cieszyły się miejscowe podopieczne Doroty Szymkiewicz.

- Zachodzę w głowę, jak to się stało - mówił po spotkaniu Andrzej Piechowski, trener Agro. - W każdym z poprzednich meczów zawsze wygrywaliśmy drugie części spotkań. Tym razem jednak nic nam nie wychodziło. Mnożyły się straty piłek, a tczewianki po przechwytach seriami zdobywały bramki. Były po prostu lepsze i należą się im za to gratulacje. To był mecz, o którym chciałbym jak najszybciej zapomnieć i myślę, że moje podopieczne też.

• Składy

Sambor: Emilia Gajewska, Magdalena Urbańska - Małgorzata Szlija 2, Magdalena Stolc, Izabela Marcińska 4, Katarzyna Szlija 5, Paulina Piątkowska, Agnieszka Szlija 8, Magdalena Szymkiewicz 3, Magda Krajewska 2.

Agro: Magda Woźniak - Emilia Robaczewska 3, Natalia Potocka, Karolina Płachecka 3, Karolina Szamocka 1, Katarzyna Zaborowska, Paulina Kubisz, Agnieszka Błąk 3, Joanna Klin 5.