Andrzej Sarnowski
Eks-wiślak Sebastian Kurdziel (w środku) nie stosował żadnej taryfy ulgowej wobec byłych kolegów.
W III kolejce ligi makroregionu "Pomorze" juniorzy Wisły Tczew podejmowali w dwumeczu rówieśników z Bałtyku Gdynia. Komplet punktów wywalczyli tylko juniorzy młodsi Wisły.

Wisła - Bałtyk 1:3 (0:1)

Już na początku wiślacy mogli zdobyć dwa gole. Najpierw spudłował po błędzie gdyńskiej obrony Łukasz Nadolski, a chwilę później w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Jakub Szczepiński.
W 44 minucie piłkarze Bałtyku wykonywali rzut wolny z 18 metrów. Tczewski bramkarz źle przygotował się do tego strzału i piłka znalazła się w siatce. W 58 minucie Łukasz Janczyński wdał się w niepotrzebne przepychanki w rywalem i otrzymał drugą żółtą, a co za tym idzie czerwoną kartkę i musiał opuścić plac gry. Niespełna dziesięć minut później Jakub Szczepiński zdecydował się na indywidualną akcję. Po ograniu obrońcy strzelił silnie w kierunku bramki Bałtyku. Mocno uderzona piłka wpadła tuż przy słupku i było 1:1. Nadzieje na korzystny rezultat zmalały do zera, kiedy to eks-wiślak Sebastian Kurdziel bez problemu wszedł pewnie w pole karne Wisły. Zagrał do swojego kolegi, który bez problemu skierował piłkę do tczewskiej siatki. W 88 minucie piłkarze Bałtyku zdobyli trzecią i zarazem ostatnią bramkę w tym meczu. Drużyna Wisły, która boryka się z kłopotami kadrowymi, straciła na dłuższy czas kolejnego piłkarza. Tym razem kontuzja wykluczyła z gry Michała Benkowskiego.

&#149Skład Wisły: Praclewski - Riebandt, Janczyński, Benkowski (55 Grabowski), Langowski, Stankiewicz, Klenschmidt (80 Wojtaś), Staniszewski, Bałdowski, Szczepiński, Nadolski.

Wisła - Bałtyk Gdynia 3:1 (1:1)

Nadal bardzo dobrze spisują się juniorzy młodsi Wisły. Ich celem jest mistrzostwo. Wprawdzie pokonali oni zawsze groźny Bałtyk, ale uczynili to w niezbyt ładnym stylu. - Rozegraliśmy jeden z najsłabszych meczów od dłuższego czasu - powiedział trener Janusz Fabich. - Chwała jednak chłopakom, że wygrali i zdobyli kolejny komplet punktów - dodał.

&#149Bramki dla Wisły zdobyli: Adrian Leszczyński (10), Łukasz Gajewski (65), Adrian Arendt (75).

&#149Skład: Brzoza (40 Szczepański) - Staniszewski, Komorowski, Olak, Riebandt, Nakielski (75 Sobieraj), Grzelak (60 Arendt), Dunajski, Czarnecki, Leszczyński (75 Domański), Gajewski (65 Koluch).

Dzisiaj juniorzy Wisły zagrają na wyjeździe z Lechią Gdańsk.