Liga Pomorze. "Młodsi" tczewianie na szóstkę, "starsi" przegrali

(zb)
Znakomicie rozpoczęli sezon tczewscy juniorzy młodsi w Lidze Pomorze. Uznawany za jednego z faworytów rozgrywek zespół Wisły Tczew odniósł dwa zwycięstwa.

W czwartek podopieczni Janusza Fabicha rozgromili na własnym boisku 8:0 (3:0) Chojniczankę Chojnice. Łupem bramkowym w tym spotkaniu podzielili się Szymon Grzelak 4 (14 min., 65, 70, 79), Marcin Olak (39, 77), Łukasz Gajewski (43) i Patryk Staniszewski (16). W niedzielę tczewianie odnieśli równie przekonujące zwycięstwo 6:2 (2:0) w Gdańsku nad tamtejszą Polonią. Do przerwy bramkarza Polonii pokonali Łukasz Gajewski (9) i Maciej Dunajski (31). W drugiej połowie gospodarze dwukrotnie zdobywali gole kontaktowe, jednak wiślacy niemal natychmiast odpowiadali celnymi trafieniami. Na 3:1 w 59 minucie podwyższył Szymon Grzelak, a na 4:2 w 70 Adrian Arendt. Gajewski, zdobywając piątą bramkę, pozbawił gdańszczan złudzeń. Wynik ustalił w 75 minucie Tomasz Śledź.

- W obu meczach byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym, pomimo braku naszych najlepszych napastników - powiedział J. Fabich. - W Gdańsku straciliśmy bramki po błędach naszych bramkarzy, a gdyby kilku moich zawodników grało skuteczniej, wygralibyśmy wynikiem dwucyfrowym - dodał trener drużyny, która po dwóch kolejkach jest liderem rozgrywek.
Świetnie wystartowała także druga tczewska drużyna - juniorzy młodsi Unii Tczew. Zespół, który od niedawna prowadzony jest przez Artura Czuchę, w pierwszej kolejce pokonał w Tczewie 5:0 (1:0) Wierzycę Starogard. Unici objęli prowadzenie już w 5 minucie po wykorzystaniu rzutu karnego przez Michała Fabicha. W drugiej połowie swoją przewagę tczewianie potwierdzili trzema bramkami Krystiana Kleina i jeszcze jednym celnym trafieniem Fabicha. Starogardzianie też kilka razy mogli zdobyć gola, ale dobrze spisywał się między słupkami bramkarz Unii Przemysław Bzowski.
W niedzielę podopieczni A. Czuchy pokonali 2:0 (0:0) w Kartuzach tamtejszą Cartusię. Mecz rozstrzygnął się po przerwie. W 51 minucie po ładnej zespołowej akcji Artur Krawcewicz zdobył pierwszą bramkę. Niespełna 10 minut później strzałem z 25 metrów ustalił wynik spotkania Dawid Partika.

Źle rozpoczęli sezon juniorzy starsi Wisły Tczew. W pierwszej kolejce ulegli 0:1 (0:1) na własnym boisku Chojniczance Chojnice, a w minioną niedzielę musieli uznać wyższość Polonii Gdańsk 0:4 (0:1). - W obu spotkaniach nie byliśmy od rywali gorsi pod względem wyszkolenia piłkarskiego - powiedział nowy trener wiślaków Paweł Antczak. - Naszymi "grzechami głównymi" były brak skuteczności i złe przygotowanie kondycyjne. To wynik słabej frekwencji na treningach. Mam nadzieję, że w miarę upływu czasu zniwelujemy te mankamenty - dodał.