Liga wojewódzka kadetek. Zagrają baraże z Czarnymi

Władysław Prabucki
Kadetki UKS Libero Starogard Gd. rozpoczynają mecze barażowe o finał wojewódzki. Na zdjęciu Patrycja Kordowska (atakuje), w tle Sandra Urbańska. Fot. Władysław Prabucki
W ostatnim meczu grupowym kadetki UKS Libero Starogard Gd. pokonały ŻTS Nowy Dwór Gdański 3:1 (24:26, 25:11, 25:15, 26:24) i zajęły drugie miejsce. Starogardzianki dotknęła plaga chorób.

Starogardzianki dotknęła plaga chorób. W meczu z Żuławami nie wystąpiły libero Ewa Bernacka, Monika Sznaza i Magda Wawrzonkowska. Trener Leszek Sintek musiał wkomponować w skład młodziczki, a te, zwłaszcza Sandra Urbańska nie zawiodły. W pierwszym secie dziewczęta nie potrafiły jeszcze zapomnieć o brakujących koleżankach i uległy na przewagi. W drugim i trzecim zagrały już koncertowo nie dając rywalkom szans. W czwartym secie myślami były już w domu, zlekceważenie rywalek doprowadziło do zaciętej, jednak wygranej końcówki.
By znaleźć się w czterozespołowym finale starogardzianki muszą wygrać w dwumeczu z TPS Czarnymi Słupsk.
- Jesteśmy już w gronie sześciu najlepszych zespołów w naszym województwie - powiedział Leszek Sintek. - Ze słupskim zespołem jeszcze nie graliśmy, jednak patrząc na wyniki grupowe to bardzo nieobliczalna drużyna. Z Gedanią II Gdańsk potrafiła przegrać u siebie 0:3, by w rewanżu w Gdańsku nie stracić seta.
Pierwszy mecz barażowy odbędzie się jutro o godz. 16.30 w sali Zespołu Szkół w Żabnie.