Makroregion "Pomorze". Tczewska Wisła kontra Czarni Czarne

Andrzej Sarnowski
Szymon Grzelak (po prawej) zdobył dla swojej drużyny aż pięć goli.

W XXVIII kolejce ligi makroregionu "Pomorze" juniorzy tczewskiej Wisły grali w dwumeczu na wyjeździe z Czarnymi Czarne. Tradycyjnie nie zawiedli juniorzy młodsi, którzy pokonali rywali aż 8:0. Ich starsi koledzy z rywalami zremisowali zaledwie 1:1.

Pomimo znacznej przewagi i wielu sytuacji, wiślacy pierwszego gola zdobyli dopiero w 72 minucie. Ariel Staniszewski wykorzystując dokładne dośrodkowanie Mariusza Iglewskiego, ładnym strzałem z głowy umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Piłkarze Czarnych wyrównali dziesięć minut później. Duże zasługi przy tym golu miał sędzia, który bez powodu podyktował dla miejscowych karnego.

• Wisła: Praclewski - Zabrocki, Langowski, Janczyński (70 Komorowski), Malkowski, Staniszewski, Bałdowski (46 Gajewski), Nadolski (78 Czarnecki), Grabowski (46 Iglewski), Kurdziel, Nowicki

W wyjątkowo trudnych warunkach mecz ligowy rozegrali juniorzy młodsi Wisły. Wprawdzie zdeklasowali oni rywali, strzelając im aż osiem goli. Było jednak widać, że z trudem znosili postawę przeciwników oraz miejscowych kibiców, którzy zapomnieli o dobrych manierach.

• Bramki dla Wisły zdobyli: Szymon Grzelak - 5 (3,55, 62, 63, 75), Łukasz Gajewski - 2 (4, 77), Marek Czarnecki - 1 (10).

• Wisła: Brzoza (41 Szczepański) - Komorowski, Staniszewski, Grzelak, Gajewski, Śledź, Czarnecki, Dunajski (50 Tybusz), Fila, Nakielski, Iglewski (20 Koluch).