Maxit Okland Szprudowo - Centrum Pelplin 5:1

Mariusz Wroński strzelił dla Centrum Pelplin gola, ale jego drużyna przegrała z Maxit Okland Szprudowo 1:5.
Niespodziewanie wysokie zwycięstwo w A-klasowych derbach powiatu tczewskiego odnieśli piłkarze Maxit Okland Szprudowo. Podopieczni trenera Bartłomieja Rutkowskiego na własnym boisku ograli złożone z doświadczonych ...

Niespodziewanie wysokie zwycięstwo w A-klasowych derbach powiatu tczewskiego odnieśli piłkarze Maxit Okland Szprudowo. Podopieczni trenera Bartłomieja Rutkowskiego na własnym boisku ograli złożone z doświadczonych futbolistów Centrum Pelplin 5:1 (1:0).

Pierwsza połowa nie zapowiadała pogromu przyjezdnych. Grający z górki (boisko w Szprudowie jest jedyne w swoim rodzaju: jedna z bramek jest usadowiona sporo metrów niżej niż druga) goście nadawali ton wydarzeniom. Rośli obrońcy dalekimi wykopami zażegnywali jednak niebezpieczeństwo i dodatkowo stwarzali napastnikom okazje do kontr. Centrum posiadało więc optyczną przewagę, ale groźniej było pod bramką Centrum, tym bardziej że broniący jej Łukasz Buchholz wyraźnie spóźniał się z interwencjami. I właśnie po błędzie Buchholza w 30 min. spotkania Dawid Górski zdobył prowadzenie dla gospodarzy.
Pięć minut po przerwie znów nie popisał się pelpliński bramkarz. Sfaulował Górskiego, a podyktowany rzut karny na 2:0 dla gospodarzy zamienił Arkadiusz Gierszewski. Siedem minut później na listę strzelców wpisał się Sławomir Ostrowski i było 3:0. W 60 min. goście zdobyli honorowego gola. Po dalekim podaniu od Przemysława Rożyńskiego Mariusz Wroński znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy i wykorzystał okazję. Końcówka należała znów do gospodarzy. W 88 min. Łukasz Poleszak podwyższył rezultat na 4:1, a końcowy wynik w drugiej minucie doliczonego czasu ustalił Sławomir Ostrowski.
- Nie myślałem, że możemy tak wysoko wygrać z pelplinianami - mówił po meczu zadowolony trener szprudowian, Bartłomiej Rutkowski. - W przerwie zawodnicy otrzymali reprymendę w szatni i przyniosło to skutek w drugiej połowie. Pochwały - oczywiście za grę po przerwie - należą się wszystkim zawodnikom. Przed nami ciężki mecz w Gardei. Powalczymy tam o kolejne punkty.

• Składy

Maxit Okland Szprudowo: Tramowski - Dau, Justa, Bonin, D. Ostrowski, Sprengel (53 S. Ostrowski), Dorotyn, Śledź, Wójcik, Górski (85 Poleszak), Gierszewski.
Centrum Pelplin: Buchholz - Kosiński (70 M. Werner), Maszner, Ł. Werner, Rożyński, Ł. Górski I (50 Szatkowski), Zaborowski, Wróblewski, Frost (75 Ł. Górski II), Wroński, Lewandowski.

• Grupa III

Wyniki III kolejki: Jareks Grabowo - Ceramik Łubiana 3:3, Wierzyca II Starogard - Orzeł Gołubie 3:2, Czarni Ostrowite - Victoria Kaliska 2:2, Tęcza Brusy - Wda Czarna Woda 4:4, Pogoń Smętowo - Sokół Zblewo 5:2, Huragan Nowe Polaszki - Słupia Sulęczyno 1:3, Santana Wielki Klincz - Gwiazda Karsin 3:2.
IV kolejka (9/10 września): Ceramik - Gwiazda, Słupia - Santana, Sokół - Huragan, Wda - Pogoń, Victoria - Tęcza, Orzeł - Czarni, Jareks - Wierzyca II.