Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Zapasach w Pelplinie

Jakub Staniszewski
W dniach 10-11 lutego w Pelplinie odbyły się pierwsze w tym roku zawody zapaśnicze. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Zapasach Seniorek i Seniorów zgromadziły aż 140 zawodników. Walczyli oni o bardzo ważne punkty w eliminacjach do międzynarodowych zawodów.

Zawody zorganizowane przez Klub Sportowy Bloczek Team Pelplin przyciągnęły kluby z całej Polski oraz z Europy (Francja, Niemcy, Litwa, Belgia, Anglia, Ukraina, Macedonia). Oficjalne ważenie odbyło się w piątkowy wieczór w Sali Collegium Marianum w Pelplinie, aby od godziny 9.00 rozpocząć walki eliminacyjne.

- W klasyfikacji drużynowej kobiet zwyciężyła ekipa MKS CEMENT GRYF Chełm przed ZKS SLAVIA Ruda Śląska. Na trzecim miejscu podium uplasował się ZTS SOKÓŁ Lublin. W klasyfikacji drużynowej mężczyzn pierwsze miejsce zajęła ekipa FRANCE przed LKS CERAMIK Krotoszyn. Trzecie miejsce przypadło pelplińskiemu klubowi KS BLOCZEK TEAM - przekazał UMiG Pelplin.

Dla zawodników pelplińskiego klubu, zdobyte medale podczas zawodów są historycznym wynikiem. Volodymyr Kornilov 57kg – złoty medal, Magdalena Głodek (62 kg) – złoty medal, Patrycja Strzelczyk (59 kg) – srebrny medal, Vasyl Ilnytskyi (61 kg) – brązowy medal.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani