Młodzicy tczewskiego Sambora w mistrzostwach okręgu wywalczyli osiem krążków

ZBIGNIEW BRUCKI
Alina Langowska jest mistrzynią okręgu w skoku wzwyż. FOT. ZBIGNIEW BRUCKI
Osiem medali, cztery złote i po dwa srebrne oraz brązowe przywieźli z Sopotu reprezentanci tczewskiego Sambora z lekkoatletycznych mistrzostw okręgu. Dwa złote krążki wywalczył Bartosz Grugiel, który triumfował w ...

Osiem medali, cztery złote i po dwa srebrne oraz brązowe przywieźli z Sopotu reprezentanci tczewskiego Sambora z lekkoatletycznych mistrzostw okręgu. Dwa złote krążki wywalczył Bartosz Grugiel, który triumfował w biegach na 110 m ppł. (16,01 s) i 300 m ppł. (41,18 s). Na najwyższym stopniu podium stanęła też Alina Langowska po konkursie skoku wzwyż, w którym pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 161 cm. Karol Mamajek w skoku wzwyż rezultatem 165 cm wywalczył złoto, a w biegu na 110 m ppł. (17,25) brąz.

Srebrne krążki zdobyli Monika Janicka w skoku wzwyż (150 cm) i Kamil Bartczak w rzucie dyskiem (42,64 m). Patryk Bielang w rzucie oszczepem był trzeci (45,60 m). Rzucał też dyskiem i z wynikiem 36,37 m uplasował się na piątej pozycji. Najbardziej nielubiane przez sportowców czwarte lokaty zajął Tomasz Bączkowski w biegach na 110 i 300 m ppł. Tą samą lokatą musiała się zadowolić Paulina Dunajska, skacząc wzwyż 145 cm. Czwarty był też Mariusz Wawrzyniak, który skoczył wzwyż 160 cm, oraz Mateusz Skiberowski w rzucie oszczepem (39,86 m). Piąte miejsca zajęli: Patryk Mania w skoku wzwyż (160 cm), Maciej Megier w rzucie oszczepem (39,79 m), Daniel Solecki w biegu na 110 m ppł. oraz Karol Łucarz w biegu na 300 m ppł. W czołowych dziesiątkach uplasowali się jeszcze Patryk Sulewski (siódmy w rzucie oszczepem), Łukasz Mielewczyk (szósty w biegu na 110 m ppł.) oraz Małgorzata Stankiewicz (ósma w skoku w dal i dziewiąta w skoku wzwyż).

Następne starty czekają młodzików już jutro i pojutrze w międzywojewódzkich mistrzostwach, które odbędą się w Chojnicach. Zawody rozpoczną się o godz. 12. W sobotę dziewczęta rywalizować będą w biegach na 100 m, 600 m, i 300 m ppł. oraz w skoku wzwyż i rzucie dyskiem, a chłopcy w biegach na 100 m, 600 m, 2000 m i 300 m ppł. oraz chodzie na 5 km, skoku o tyczce, rzucie oszczepem i pchnięciu kulą. W niedzielę dziewczęta walczyć będą w biegach na 300 m, 1000 m i 100 m ppł. oraz w sztafetach 4x100 m, chodzie na 3 km, skokach o tyczce i w dal, pchnięciu kulą i rzucie oszczepem. Chłopcy w tym dniu rywalizować będą w biegach na 300 i 1000 m, 110 m ppł. oraz sztafetach 4x100 m, rzucie dyskiem, skokach w dal i wzwyż.