Molex znowu mistrzem

Tomasz Rogalski
Ostatnie spotkania Amatorskiej Ligi Koszykówki miały bardzo emocjonujący przebieg. Teoretycznie jeszcze cztery drużyny mogły wywalczyć zwycięstwo w lidze.

W pierwszym meczu zagrały zespoły, które miały na koncie po jednej porażce, Mini&Max i Polpharma Group. Od początku toczyła się zacięta walka. Do przerwy było 35:33 dla Mini&Maxa.

Po trzech kwartach wygrywała Polpharma Group, głównie za sprawą świetnie grającego w tym dniu Daniela Syldatka. Czwarta odsłona to prawdziwa wojna nerwów, którą wygrali zawodnicy Polpharmy Group, a tym samym cały mecz 65:58. Pierwsze zwycięstwo odniósł zespół Polpharmy, który pokonał Mexicanosów 52:45. Devilsi wysoko wygrali z Medykiem 88:57, a Molex tym razem okazał się lepszy od Mexicanos 99:70. Później Polpharma Group pokonała Medyka 95:70, a następnie zwyciężyła 82:45 zespół Mexicanos.
W drugim spotkaniu ostatniej rundy Mexicanos wygrali z Mini&Maxem 69:63. Później na parkiet wyszły Polpharma i Medyk. Zwyciężyli farmaceuci 54:38. Tym samym Medyk nie wygrał żadnego meczu i zajął ostatnie miejsce w lidze.
W przedostatnim meczu ligi Devilsi podejmowali Molex. Do przerwy było 32:26 dla Diabłów. W trzeciej kwarcie za pięć przewinień opuścił boisko Piotr Rosół. Devilsi nie mający rezerwowych musieli kontynuować grę w czwórkę. Z takiego prezentu skorzystał Molex i na dwie minuty przed końcem wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca i wygrał 64:60. W Moleksie wystąpił Dariusz Szczubiał, I trener Polpharmy i po meczu wraz z kolegami z zespołu mógł się cieszyć ze zdobycia po raz kolejny mistrzowskiego tytułu Starogardzkiej Ligi Koszykówki.
Stawką ostatniego meczu pomiędzy Devilsami a Mini&Maxem było trzecie miejsce w lidze. Zespołowi z Tczewa w końcówce zabrakło sił, wykorzystał to Mini&Max i wygrał spotkanie 70:65.

Nagrody

Podczas uroczystego zakończenia rozgrywek najlepszym wręczono puchary, a pozostałym dyplomy. Nagrody otrzymali zawodnicy poszczególnych zespołów: Łukasz Zaborowski, Tomasz Użlis, Paweł Drożyński, Dawid Topolski, Marcin Turzyński, Jarosław Rynas i Krzysztof Biesiada z Medyka, który został królem strzelców (186 pkt) i był najlepiej rzucającym za 3 punkty (25 celnych).