Piłka ręczna. Ruch zatrzymały, czas na Piotrcovię - ZOBACZ GALERIĘ

Zbigniew Brucki
Mecz Aussie Sambor Tczew - Ruch Chorzów
Mecz Aussie Sambor Tczew - Ruch Chorzów Fot. Z. Brucki
Z przysłowiowym nożem na gardle do pierwszego meczu fazy play-out PGNiG Superligi Kobiet przystępowały szczypiornistki Aussie Sambora Tczew. Podopieczne trenera Roberta Karnowskiego przed własną publicznością musiały pokonać Ruch Chorzów, by liczyć się jeszcze w walce o utrzymanie w ekstraklasie. Tczewianki zagrały, tak jak tego oczekiwali kibice. Pokonały Ruch 26:21 (14:9) i wciąż mają szanse na zachowanie ekstraligowego bytu.

Piłkarki Sambora mecz z Ruchem zaczęły znakomicie w obronie, więc chorzowiankom pierwszą bramkę udało się strzelić dopiero po pięciu minutach gry. Zresztą obie siódemki grały agresywnie w obronie. Stąd po 12 minutach na tablicy wyników było tylko 3:3. Przełom nastąpił w 13 min. Tczewianki zdobyły pod rząd 4 bramki i prowadziły 7:3.

Przewagę 4-5 trafień utrzymywały przez dalszą część spotkania. Kiedy jednak 10 minut przed końcem meczu, za trzy żółte kartki, a w efekcie czerwoną, boisko musiała opuścić kapitan Sambora Justyna Domnik, wydawało się, że jeszcze wszystko się może zdarzyć. W Ruchu dwoiła się i troiła wychowanka Sambora, Kinga Grzyb. Reprezentantka Polski nie miała jednak należytego wsparcia koleżanek z drużyny.

Aussie Sambor: Brzezińska, A. Skonieczna - Domnik 5, K. Skonieczna 5, Szott 4, Krajewska 4, Stanulewicz 3, Belter 2, Lipska 2, Szlija 1, Gelińska, Tomczyk.

W niedzielę tczewianki stoczą kolejny pojedynek fazy play-out z rzędu tych, o których mówi się, że są za cztery a nie za dwa punkty. W Piotrkowie Trybunalskim o godz. 16 zmierzą się z tamtejszą Piotrcovią, która podobnie jak Ruch ma od nich 6 pkt. więcej.