Piłka ręczna. Tczewianki porażką pożegnały się przed własną publicznością z ekstraklasą

Zbigniew Brucki, Zdjęcia: Z. Brucki
Porażką 23:31 (12:15) z Piotrcovią Piotrków Trybunalski szczypiornistki Aussie Sambora Tczew przed własną publicznością pożegnały się z ekstraklasą.

Po zaciętym początku, przez 5 minut drużyny zdobywały bramki naprzemiennie. Kiedy jednak w ciągu kolejnych czterech minut przyjezdne zdobyły pięć bramek pod rząd, wydawało się, że jest już po meczu. Tczewianki jednak po raz kolejny w tym sezonie udowodniły, że potrafią wyjść z najgorszych opresji.

W 24 min. po strzale najskuteczniejszej w zespole kapitan Justyny Domnik doprowadziły do remisu po 11. Chwilę później było 12:12, jednak w emocjonującej końcówce miejscowe całkowicie się pogubiły. Zamiast objąć prowadzenie 12:11 straciły piłkę i bramkę, a chwilę później drugą. Na domiar złego w ostatniej sekundzie pierwszej połowy bramkarka Piotrcovii Justyna Jurkowska rzutem przez całe boisko podwyższyła rezultat na 15:12 dla swego zespołu.

Po zmianie stron gra tczewianek przypominała bicie głową o mur. Po ośmiu minutach tej odsłony miejscowym udało się zmniejszyć dystans do dwóch trafień, ale na więcej piotrkowianki już nie pozwoliły, a w dalszej części tej połowy spotkania powoli, acz systematycznie powiększały przewagę bramkową.

Aussie Sambor Tczew - Piotrcowia Piotrków Tryb. 23:31 (12:15)
Aussie Sambor: Brzezińska, A. Skonieczna - Domnik 11, Krajewska 5, K. Skonieczna 3, Szlija 2, Belter 2, Stanulewicz, Gelińska, Szott.
Piotrcovia: Jurkowska 1, Skura - Wypych 8, Waga 6, Cieślak 4, Rol 3, Szafnicka 3, Mielczewska 2, Sobińska 2, Brzezowska 1, Olek 1, Sadowska.

W innym meczu tej kolejki Ruch Chorzów pokonał 26:25 (15:15) pewny już utrzymania w superlidze Start Elbląg.
O tym, która z drużyn, Ruch czy Piotrcovia, będzie musiała walczyć w barażach o utrzymanie w ekstraklasie, zadecyduje mecz ostatniej kolejki fazy play-out, 10 maja: Piotrcovia - Ruch. Piłkarkom Piotrcovii wystarczy remis, Ruch musi wygrać. A tczewianki z ekstraklasą pożegnają się 10 maja w Elblągu meczem ze Startem.