Wybierz region

Wybierz miasto

  Wybieramy najciekawszą Inicjatywę Społeczną w Powiecie Tczewskim!

  Wciąż trwa nasza akcja Patriotycznie Zakręconych! Wybraliście już ludzi, dla których ich małe ojczyzny, ze swoją tradycją i historią, są powodem do dumy i miejscem, o które się dba.
  Pamiętajmy jednak, że patriotyzm przejawia się także poprzez czyny. Przez realizacje, które inspirują innych do pozytywnego działania. Nadszedł więc czas na wybór Najciekawszej Inicjatywy Społecznej w Waszym regionie!

  Pamiętajcie, że zgłaszającym swoją inicjatywę może być każdy, kto jest autorem lub pomysłodawcą inicjatywy społecznej. Ważne, by nie była ona jeszcze zrealizowana i miała znamion komercyjnych. Zgłoszenie powinno zawierać zdjęcie aktualnego stanu projektu lub grafiki przedstawiającej plany jego wykonania. Konieczny jest także opis założeń danej inicjatywy. Dodatkowo, warto wzbogacić zgłoszenie swoim zdjęciem.

  Interpretacja plebiscytu jest dowolna. Może to być projekt wybudowania nowego placu zabaw dla dzieci, odmalowania pasów przy przejściu dla pieszych lub organizacja zbiórki żywności dla potrzebujących. Najważniejsze, aby inicjatywa oddawała ducha patriotyzmu, była pozytywna, realna do wykonania i nie obliczona na zysk. Słowem Inicjatywa Patriotycznie Zakręcona.

  Plebiscyt podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym w nich o zwycięstwie będą decydować poprzez głosowanie internetowe Wasi przyjaciele, sąsiedzi i wszyscy, którym spodoba się inicjatywa.

  Zwycięski autor etapu subregionalnego otrzyma dyplom oraz list do władz lokalnych od Wydawnictwa Polskapresse w ramach akcji Patriotycznie Zakręceni wspierający daną inicjatywę. Dodatkowo, projekt zostanie zaprezentowany na łamach Naszego Miasta oraz Dziennika Bałtyckiego.

  W etapie finałowym autor projektu wybranego przez komisję otrzyma statuetkę oraz list do władz lokalnych od Wydawnictwa Polskapresse w ramach akcji Patriotycznie Zakręceni do wspierający dany projekt.


  Dodatkowym wyróżnieniem będzie prezentacja zwycięskiej inicjatywy na łamach mediów Polskapresse zarówno w prasie jak i w Internecie w formie artykułów prezentujących inicjatywę oraz reklam prasowych i on line w regionie, którego dotyczy inicjatywa.

  Na Wasze zgłoszenia czekamy do północy 21 marca 2014 r. Warto zgłosić się jak najszybciej! Etap głosowania internetowego w subregionach potrwa od 17 do 25 marca. Zwycięska inicjatywa w regionie zostanie wyłoniona przez komisję konkursową już 31 marca.

  Honorowy patronat nad akcją Patriotycznie Zakręceni objął prezydent RP Bronisław Komorowski. Do całej akcji dołączyły też znane osobistości z całej Polski.

  Regulamin plebiscytu


  • Zobacz więcej

   Lapidarium Nieistniejących Cmentarzy w Tczewie

   1 miejsce

   Głosów: 225


  • Zobacz więcej

   Zieleń dla Tczewian

   2 miejsce

   Głosów: 6


  • Zobacz więcej

   Dożynki działkowe w Tczewie

   3 miejsce

   Głosów: 0

  Ostatnie plebiscyty

  Prawda czy fałsz? Czy odpowiesz na te pytania z podstawówki? QUIZ

  Inne plebiscyty