Pograły wszystkie

Władysław Prabucki
Patrycja Kordowska z koleżankami ze starogardzkiego UKS Libero odniosły drugie zwycięstwo w lidze kadetek. Fot. Władysław Prabucki
Kadetki UKS Libero Starogard Gd. tylko w pierwszym secie kolejnego meczu wojewódzkiej ligi miały problemy w Słupsku. W następnych partiach popisywały się dokładniejszymi zagrywkami i pokonały tamtejsze Czarne II 3:1 ...

Kadetki UKS Libero Starogard Gd. tylko w pierwszym secie kolejnego meczu wojewódzkiej ligi miały problemy w Słupsku. W następnych partiach popisywały się dokładniejszymi zagrywkami i pokonały tamtejsze Czarne II 3:1 (21:25, 25:18, 25:16, 25:11).

Po ciężkich spotkaniach z Gedanią Gdańsk i MTS Kwidzyn przyszedł czas na potyczki z łatwiejszymi rywalkami. Zespół ze Słupska imponował warunkami fizycznymi, jednak jego trzon stanowią dziewczęta młodsze i mają wygrywać raczej w przyszłym roku. Starogardzianki chciały rozstrzelać rywalki silną zagrywką. Jednak ta z wyskoku niezbyt wychodziła i głównie dlatego UKS Libero przegrał pierwszego seta. W kolejnych trener Leszek Sintek nakazał serwy stacjonarne i od razu punktów zaczęło przybywać. Z seta na set rywalki traciły chęci do podjęcia walki, trener gości mógł więc wpuścić na parkiet wszystkie zmienniczki. W ostatnim secie Libero zdeklasowało Czarne wygrywając do 11.
W sobotę do Starogardu przyjeżdżają Żuławy Nowy Dwór Gdański. W tym spotkaniu nie powinno być problemów z odniesieniem zwycięstwa. Do Gdańska, na turniej wyjeżdżają natomiast młodziczki, które będą chciały odnieść przynajmniej jedno zwycięstwo.