Pomorskie juniorki najlepsze w kraju

(zb)
Pomorska kadra okazała się najlepsza w trzydniowym finałowym Turnieju Nadziei Olimpijskich. Zawody odbyły się w Krakowie, a wzięło w nich udział 8 kadr wojewódzkich naszego kraju.

Pomorska kadra okazała się najlepsza w trzydniowym finałowym Turnieju Nadziei Olimpijskich. Zawody odbyły się w Krakowie, a wzięło w nich udział 8 kadr wojewódzkich naszego kraju. W 14-osobowej kadrze województwa pomorskiego wystąpiły cztery szczypiornistki z tczewskiego Sambora, na co dzień uczennice Gimnazjum nr 3 w Tczewie: Magda Krajewska, Karolina Lisewska, Aleksandra Sitarek i Kamila Szoła.
Pomorska kadra przeszła jak burza przez cały turniej. W drodze do finału pokonała w pojedynkach grupowych kadry: Zachodniopomorską 19:14, Dolnośląską 23:17 i Małopolską 14:11. W półfinale Pomorzanki rozprawiły się z kadrą woj. warmińsko-mazurskiego 18:12. Również w finale wygrały wyraźnie. Pokonały kadrę woj. świętokrzyskiego 21:15 i cieszyły się ze zdobycia złotych medali.
Od trenera Artura Wierzbickiego z Sambora dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie w najbliższym czasie powołanie do kadry narodowej juniorek młodszych otrzyma Magda Krajewska, która w krakowskim turnieju pokazała się z bardzo dobrej strony.