Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat tczewski. 781 zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krystyna Paszkowska
Krystyna Paszkowska
Tczewscy policjanci podsumowali kolejny rok działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W 2020 roku mundurowi odnotowali 781 zgłoszeń, które zostały naniesione w interaktywnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. To narzędzie pomaga zarówno społeczności lokalnej, jak i funkcjonariuszom w eliminowaniu zagrożeń, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Dzięki pozyskanym informacjom stróże prawa przeprowadzają interwencje, które przyczyniają się do likwidacji wskazanych na mapie nieprawidłowości. Minął już kolejny rok, jak policjanci reagują na każde naniesione przez internautów zgłoszenie w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. To narzędzie jest dostępne dla mieszkańców na stronach internetowych jednostek Policji. Każda osoba korzystająca z Internetu może zasygnalizować na interaktywnej mapie o zagrożeniu pojawiającym się w danej okolicy, a dalszą weryfikacją zajmą się już policjanci.

W 2020 roku mundurowi na terenie powiatu tczewskiego odnotowali 781 zgłoszeń w interaktywnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, które zostały naniesione przez internautów. Część z tych zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych nieprawidłowości. Jak widać wprowadzone narzędzie, uaktywniło mieszkańców Tczewa, którzy chętnie współpracują z funkcjonariuszami. Na 781 zgłoszeń naniesionych przez internautów, mundurowi potwierdzili 381 sygnałów, które objęli nadzorem w codziennych służbach.

- W minionym roku do najczęstszych wskazywanych na mapie nieprawidłowości w powiecie tczewskim można zaliczyć nieprawidłowe parkowanie (268 zgłoszeń), przekraczanie dozwolonej prędkości (200 zgłoszeń) oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (98 zgłoszeń) - informuje asp. szt. Dawid Krajewski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Jest to łącznie ponad 72% wszystkich zgłoszonych zagrożeń w 2020 roku. W dalszej kolejności internauci wskazywali miejsca, gdzie miała być nieprawidłowa infrastruktura drogowa (42 zgłoszenia).

Weryfikacją zgłoszeń dotyczących nieprawidłowości w zakresie ruchu drogowego zajmują się funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego. Najczęściej w zeszłym roku interweniowali oni w Tczewie, Stanisławiu, Szpęgawie, Czarlinie, Narkowach, Pelplinie, Gniewie oraz Tymawie. Kierowani w te rejony policjanci za popełniane wykroczenia nakładali mandaty karne oraz kierowali wnioski do sądu o ukaranie. W związku z potwierdzoną nieprawidłową infrastrukturą drogową policjanci sporządzali wystąpienia do zarządców dróg.

W powiecie tczewskim policjanci otrzymywali również sygnały dotyczące aktów wandalizmu oraz dzikich wysypisk śmieci. Funkcjonariusze, potwierdzając te zgłoszenia, przyczynili się do wyeliminowania tych nieprawidłowości w poszczególnych miejscach.

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Tczewscy policjanci zachęcają do współpracy i korzystania z tego internetowego narzędzia. Dzięki takiemu współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

Funkcjonariusze przypominają, że platforma nie służy do zgłaszania pilnych interwencji Policji, nadal należy w takich przypadkach korzystać z numerów alarmowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tczew.naszemiasto.pl Nasze Miasto