Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat tczewski. Rekrutacja do szkół

Józef M.Ziółkowski
- Segregatory są  pełne dokumentów, złożonych przez uczniów klas pierwszych - mówi Anna Trawczyńska, sekretarka z Zespołu Szkół  Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie.
- Segregatory są pełne dokumentów, złożonych przez uczniów klas pierwszych - mówi Anna Trawczyńska, sekretarka z Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie.
Prawie wszyscy uczniowie z powiatu tczewskiego są już "w szkołach" ponadgimnazjalnych. Zakładano, że powstaną 53 oddziały, a jest 51. 1 września do szkół trafi 1715 uczniów.

Prawie wszyscy uczniowie z powiatu tczewskiego są już "w szkołach" ponadgimnazjalnych. Zakładano, że powstaną 53 oddziały, a jest 51. 1 września do szkół trafi 1715 uczniów. Maruderzy jeszcze odbijają się od drzwi sekretariatów. Czeka na nich jeszcze 150 miejsc.

Najszybciej zamknięto rekrutację do I Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie. Przyjęto tam 252 uczniów. Minimalny liczba punktów kwalifikująca do szkoły to 91. Dosyć wysoki poziom ma też Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie, bo aż 92 punkty. Na naukę zdecydowało się tam 90 uczniów. 20 lipca było tu wolnych jeszcze 18 miejsc. Najwięcej wolnych miejsc jest jeszcze w II LO w Tczewie (21).
Mniejsze zainteresowanie było Liceum Ogólnokształcącym w Gniewie. Przyjęto tam 62 uczniów. Wolnych jest 10 miejsc. Minimalna liczba punktów to 50. Mniej uczniów zgłosiło się do Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie. Powstaną tam tylko cztery oddziały, a miało być ich pięć. Do Liceum Ogólnokształcącego nie zgłosił się ani jeden uczeń.

Zgodnie z planem przebiegała rekrutacja do Zespołu Szkół Technicznych w Tczewie i Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich. W obu szkołach, na poszczególnych kierunkach jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
Zaskoczeniem w tym roku było bardzo duże zainteresowanie uczniów kształceniem się na pracownika socjalnego w Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych. Zamiast jednej klasy, trzeba było utworzyć dwie.
Trochę dziwi też małe zainteresowanie w Zespole Szkół Technicznych kierunkami elektronicznymi. Wszak w Tczewie powstają firmy elektroniczne. Na kierunek mechatroniczny zgłosiło się 17 uczniów, a na elektroniczny 15. Będzie więc tylko jedna klasa.
- Oferty nauki w tczewskich szkołach są dobre - uważa Mariusz Wiórek, wicestarosta tczewski. - Generalnie młodzież nie ucieka z powiatu tczewskiego. Ponad 100 uczniów trafiło do tczewskich szkół poza powiatu tczewskiego.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tczew.naszemiasto.pl Nasze Miasto