Prowadzi Kusa

(WŁA)
Bartosz Szykowski zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Fot. W. Prabucki
31 października odbył się drugi turniej bilardowy w starogardzkim klubie "Kmicic". Zwyciężył po raz drugi tczewianin Krzysztof Kusa. W turnieju wzięło udział 13 zawodników, w tym trzy panie.

W turnieju wzięło udział 13 zawodników, w tym trzy panie. Z eliminacji do turnieju głównego awansowali Łukasz Kaufman, Michał Borcowski, Przemysław Bzowski i powracający do formy Ireneusz Migowski. Dołączyli oni do czwórki rozstawionej z poprzedniego turnieju.

W ćwierćfinale Krzysztof Kusa stoczył ciężki bój z Ireneuszem Migowskim. Zwyciężył lider klasyfikacji generalnej 3:2. W pozostałych bojach Przemysław Bzowski wygrał 3:2 z Bartoszem Szykowskim, Łukasz Kaufman 3:1 wygrał z Robertem Zwarą, A Dawid Baska gładko bo 3:0 pokonał Michała Borcowskiego. Do finału, bez porażki dotarł Krzysztof Kusa, który wygrywał z Łukaszem Kaufmanem 3:2 oraz Przemysławem Bzowskim 3:1. Drugim finalistą okazał się ten ostatni, który pokonał po 3:1 Dawida Baskę i Michała Borcowskiego. W finale Krzysztof Kusa będąc przez cały pojedynek niezagrożony pokonał Przemysława Bzowskiego 5:1. Trzecie miejsce zajął Michał Borcowski pokonując Dawida Baskę 3:1. W klasyfikacji generalnej prowadzi zdecydowanie Krzysztof Kusa, wyprzedzając ubiegłorocznego zwycięzcę cyklu Dawida Baskę oraz Bartosza Szykowskiego i Przemysława Bzowskiego.
Następny turniej odbędzie się 5 grudnia o godz. 12.30 w klubie bilardowym Kmicic mieszczącym się przy ul. Dmowskiego 8. Wpisowe wynosi 10 złotych. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do rywalizacji z najlepszymi bilardzistami z naszego regionu.