Przegląd tygodnia w Tczewie, najważniejsze wydarzenia od 12.09 do 18.09.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Tczewa nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Tczewa nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Tczewa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 12.09 a 18.09.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Pelplin. Trwa XX Jarmark Cysterski - klucze do miasta dla księcia Mestwina”?

Przegląd tygodnia Tczew od 12.09 do 18.09.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Pelplin. Trwa XX Jarmark Cysterski - klucze do miasta dla księcia Mestwina

Koncerty muzyki dawnej, tradycyjne jadło i napitki, targ staroci, jak również bogata oferta wyrobów rzemieślniczych z terenu całej Polski - to tylko niewielki skrawek tego co oferują uczestnikom organizatorzy XX Jarmarku Cysterskiego w Pelplinie. Miasteczko zgromadziło wielu turystów nie tylko z powiatu tczewskiego. Pelplin "wybrał się w podróż w czasie". Sądząc po liczbie straganów - naprawdę warto!

📢 Pelplin. Dożynki Województwa Pomorskiego - rolnicy celebrowali święto plonów

Dożynki Województwa Pomorskiego ponownie odbywały się w Pelplinie. Najpiękniejszy wieniec, zdaniem komisji, to ten który zrobiło sołectwo Role - Wiatrołom, w gm. Miastko. Na drugom miejscu uplasował się wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Zelgoszczy, w gm. Lubichowo, a trzecią - medalową - pozycję zajął wieniec autorstwa KGW Głobino - Stanięcino niedaleko Słupska

📢 Trąby lądowe na Pomorzu. Pomorski Alarm Pogodowy informuje: Niewykluczone, że któryś z lejów dotknął ziemi ZDJĘCIA

Mieszkańcy okolic Pęplina w piątek, 17 września mogli obserwować kilka bardzo okazałych zalążków trąb lądowych, które były związane z obecnością szybko rozrastających się chmur kłębiasto-deszczowych Cumulonimbus. Są to zjawiska typowe dla spływów chłodnych mas powietrza, z jakimi obecnie mamy do czynienia – mówi Dawid Gackowski, synoptyk z Pomorskiego Alarmu Pogodowego Meteo Pomorze. Trąby lądowe robią niesamowite wrażenie. Koniecznie musicie zobaczyć te zdjęcia!

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 12.09-18.09.2021 Tczew: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Tczewie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tczew. Odblaski dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych

Jak co roku, tczewscy pierwszoklasiści otrzymają odblaski, które będą mogli przypiąć do tornistrów lub kurtek - po to, by byli widoczni na drodze.

📢 Powiat tczewski. Policjanci apelują o ostrożność podczas sprzedaży towarów przez internet

Policjanci apelują do wszystkich osób o rozwagę, które sprzedają coś przez portale ogłoszeniowe. Oszuści nie próżnują i wymyślają różne sposoby na zdobycie Twoich pieniędzy. Bardzo często przestępcy udają klientów chcących kupić wystawiony przez Ciebie przedmiot. Najczęściej przesyłają wtedy link poprzez komunikator, który ma pomóc w transakcji. Jednak w rzeczywistości służy on do oszustwa poprzez wypłatę pieniędzy z konta lub karty kredytowej. Funkcjonariusze ostrzegają przed takimi oszustami. Pamiętajmy, aby nie otwierać podesłanych linków przez osoby, których nie znamy.

📢 Pelplin. Bieg Cysterski - na trasie czasowe konieczne zamknięcia dróg

Pelplińskie Centrum Sportu w Pelplinie jako organizator główny Bieg Cysterski 2021 informuje, że w związku z organizacją w/w imprezy nastąpi czasowe zamknięcie dróg na terenie Miasto i Gmina Pelplin zgodnie z przebiegiem trasy Biegu.

📢 Starogard Gdański. Ratownicy medyczni zatrudnieni w Kociewskim Centrum Zdrowia złożyli wypowiedzenia

43 ratowników medycznych zatrudnionych w Kociewskim Centrum Zdrowia złożyło dziś - 17 września 2021 r. - wypowiedzenia z pracy. Nadal trwają rozmowy zarządu spółki z ratownikami. Zarząd przekazał podczas dzisiejszego spotkania swoje propozycje dla osób świadczących usługi medyczne z zakresu ratownictwa medycznego.

📢 Tczew. XIV Miejski Przejazd Rowerowy - 18 września 2021

Jutro - 18 września 2021 r. - Urząd Miejski w Tczewie oraz Fundacja To i Co – Tczewscy Kurierzy Rowerowi zapraszają wszystkich miłośników dwóch kółek do wspólnego przejazdu ulicami miasta. 16 września był pierwszym dniem kampanii MIŁO! Tydzień Mobilności Aktywnej 2021 czyli lokalnej odsłony Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

📢 Tczew. Policja zatrzymała trzy poszukiwane osoby

Tczewscy kryminalni w ciągu jednego dnia zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21, 30 oraz 35 lat, którzy byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości. Jeden z tych mężczyzn odbywając karę pozbawienia wolności w systemie półotwartym, oddalili się z miejsca pracy. Wszyscy trzej zatrzymani mieszkańcy powiatu tczewskiego zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu, a następnie przekonwojowani do placówek penitencjarnych.

📢 Wypadek na A1! 16.09.2021 r. Strażacy usunęli plamę oleju powstałą na skutek zderzenia osobówki z samochodem ciężarowym

Strażacy pracowali przy usuwaniu olbrzymiej plamy oleju, która pojawiła się na autostradzie A1 na skutek wypadku w czwartek, 16.09.2021 r. W zderzeniu samochodu ciężarowego z osobowym suzuki ranna została jedna osoba. Droga była zablokowana.

📢 Tczew. Profesor Ryszard Karczykowski w odwiedzinach na rodzinnym Zatorzu

Sławny tenor, Honorowy Obywatel Tczewa - Ryszard Karczykowski odwiedził rodzinne Zatorze. Podczas sentymentalnego spotkania z tczewianami odsłonięta został pamiątkowa tablica na ścianie domu przy ulicy Kruczej 18, w którym profesor spędził dzieciństwo.

📢 Tczew. Odpust w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego z bp. pomocniczym Arkadiuszem Okrojem

W parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie odbyły się uroczystości odpustowe z biskupem pomocniczym Arkadiuszem Okrojem. Kaznodzieja podkreślił, że odpust jest takim momentem, w którym warto zastanowić się za kogo uważamy Jezusa Chrystusa. "Obecna moda kulturowa obiecuje sukces, szybką karierę, dążenie do własnych celów za wszelką cenę. Ta ścieżka prowadzi w przepaść grzechu, śmierci. Jezus nie zawodzi. Bez Boga krzyż nas przygniata. Z Chrystusem zwyciężaj - wygraj życie!"

📢 Zabagno koło Tczewa. Wypadek na drodze krajowej nr 22 - droga zablokowana

Droga Krajowa nr 22 zablokowana po zderzeniu trzech samochodów w Zabagnie. Na razie trudno podać więcej szczegółów. Są poszkodowani.

📢 724. rocznica nadania praw miejskich Gniewowi - 24-25 września - będzie bal

Z okazji 724. rocznicy nadania praw miejskich, Gmina Gniew przygotowuje niemałe wydarzenie, a mianowicie Urodziny Gniewu 2021, które odbędą się 24 i 25 września. W programie moc atrakcji!

📢 Pelplin. Już w sobotę 18 września Dożynki Województwa Pomorskiego

Tradycyjne Dożynki Województwa Pomorskiego odbędą się w najbliższą sobotę 18 września w Pelplinie. Wydarzenie co roku przyciąga wielu sympatyków tego święta, jak i samych zainteresowanych, którzy wezmą udział w konkursie na Wieniec Dożynkowy. W wydarzeniu, które rozpocznie się o godzinie 15.00, weźmie udział wicemarszałek Józef Sarnowski. W ubiegłym roku uroczystości ograniczyły się do Mszy Św. dożynkowej w pelplińskiej katedrze.

📢 Szczepionki przeciw COVID-19 mają nowe skutki uboczne. Europejska Agencja Leków zaktualizowała listę AstraZeneca i Johnson&Johnson

Nie tylko zakrzepica, zatorowość czy wstrząs anafilaktyczny, ale także zespół Guillaina-Barrego czy powiększenie węzłów chłonnych. Europejska Agencja Leków (EMA) zaktualizowała listę niepożądanych odczynów poszczepiennych występujących po podaniu dwóch spośród czterech dostępnych na polskim rynku preparatów przeciw COVID-19. Chodzi dokładnie o skutki uboczne, jakie mogą wywoływać specyfiki firm AstraZeneca i Johnson&Johnson. Szczepionki przeciw COVID-19 to jednak wciąż jedyna broń, jaką mamy przeciw SARS-CoV-2. A na ponad 36 mln wykonanych w Polsce iniekcji inspektorzy sanitarni odnotowali dotąd tylko 15 tys. 115 powikłań. Na co uważać po podaniu szczepionki, podpowiadamy w galerii.

📢 Sambor Festival Tczew - 19 września zagości projekt SPERO

Za nami drugi z zaplanowanych w ramach wydarzenia Sambor Festival Tczew koncertów. Tczewskiej publiczności zaprezentował się zespół wokalny Art’n’Voices. Oktet specjalizuje się w wykonywaniu muzyki a capella. W swoim repertuarze posiada muzykę różnych epok począwszy od renesansu, jednak przeważają w nim kompozycje muzyki współczesnej, których znaczna część została napisana specjalnie dla Zespołu. Warto było się wybrać na jego koncert.

📢 O. Adam Szustak z kanału „Langusta na palmie" na YouTube przyjedzie na rekolekcje do Starogardu Gdańskiego

Charyzmatyczny duchowny o. Adam Szustak, który prowadzi kanał „Langusta na palmie" na YouTube przyjedzie na rekolekcje do Starogardu Gdańskiego. Zaprosił go ks. proboszcz Wojciech Korzeniak z parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która znajduje się przy ul. Skośnej 36 w Starogardzie Gdańskim.

📢 Tczew. Zaatakował nożem - teraz może trafić nawet dożywotnio do więzienia

Policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu zaatakował nożem 40-latka. Sprawca w trakcie kłótni z 40-letnim mężczyzną zadał mu kilka ciosów nożem. Pokrzywdzony z ranami kłutymi trafił do szpitala, a agresor - do policyjnego aresztu. Mundurowi doprowadzili zatrzymanego 24-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

📢 Pożar samochodu i wypadek na A1 na terenie gminy Tczew - utrudnienia w ruchu

Na autostradzie A1 między węzłami w Swarożynie i Stanisławie płonął samochód osobowy. Występują drobne utrudnienia w ruchu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Czarnek zapowiada HIT!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie