Przegląd tygodnia z 26.06.2022 w Tczewie. Najważniejsze wydarzenia od 19.06 do 25.06.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Tczewa czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Tczewa czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Tczewa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 19.06 a 25.06.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Kolejne zatrzymane prawo jazdy i mandat 2,5 tys. zł”?

Przegląd tygodnia: Tczew, 26.06.2022. 19.06 - 25.06.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Kolejne zatrzymane prawo jazdy i mandat 2,5 tys. zł

Zatrzymane prawo jazdy i mandat 2,5 tys. zł. to efekty pracy tczewskiej drogówki z wykorzystaniem wideorejestratora. W środę 22 czerwca br. mundurowi zatrzymali kierującego samochodem marki Skoda, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 87 km/h w terenie zabudowanym.

📢 XV Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych "Razem Weselej"

W ogrodzie Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie 12 wykonawców z terenu powiatów tczewskiego i starogardzkiego wystąpiło przed przybyłymi blisko 500 gośćmi.

📢 Akcja bezpłatnych badań ginekologicznych startuje w Tczewie

W niedzielę, 3 lipca, w Tczewie (parking przy urzędzie miasta) zaparkuje mobilny gabinet ginekologiczny, w którym każda kobieta będzie mogła bezpłatnie wykonać komplet badań ginekologicznych. Gabinet dostosowany jest do potrzeb kobiet z różnymi niepełno-sprawnościami. Akcja zrealizowana zostanie w ramach 4. edycji ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej „W kobiecym interesie. Hasłem tegorocznej odsłony jest „Nie wykluczamy, badamy w kobiecym interesie”, a działania adresowane są do wszystkich kobiet, ale szczególnie co podkreślają organizatorzy tej akcji, do tych z niepełnosprawnościami.

Tygodniowa prasówka 26.06.2022: 19.06-25.06.2022 Tczew: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Tczewie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 II Gala wręczenia nagrody starosty tczewskiego - „Absolwent Roku”

W środę, 22 czerwca starosta tczewski - Mirosław Augustyn wręczył po raz drugi nagrody Absolwenta Roku uczniom szkół ponadpodstawowych z powiatu tczewskiego.

📢 Dwa wypadki - Dwa zabrane prawa jazdy

Wczoraj tczewscy policjanci pracowali na miejscach dwóch wypadków drogowych. Dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali dwa prawa jazdy. Mundurowi apelują do kierowców o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i ostrożną jazdę.

📢 Areszt dla 25-latka, który nie zatrzymał się do kontroli i uszkodził radiowóz

We wtorek 21 czerwca br. kryminalni zatrzymali 25-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, spowodowanie kolizji z radiowozem oraz włamania. Mieszkaniec powiatu elbląskiego usłyszał w tych sprawach zarzuty, a sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt tymczasowy. Policjanci, pracując przy tej sprawie, ustalili, że mężczyzna może mieć związek z włamaniami na terenie innych województw.

📢 Zderzenie motocykla z ciężarówką w Zajączkowie!

Do zdarzenia doszło około godziny trzynastej na dawnej krajowej jedynce w Zajączkowie Tczewskim.

📢 Prezydent Tczewa potwierdza. Kino Helios zostaje w Tczewie!

Na swoim oficjalnym Facebooku prezydent miasta Tczewa Mirosław Pobłocki poinformował, iż kino Helios pozostaje w Tczewie.

📢 Oficjalne zakończenie inwestycji na Zatorzu [Zdjęcia]

22 czerwca o godz. 13.00, odbyło się oficjalne zakończenie inwestycji na Osiedlu Zatorze. Uroczystość rozpoczęła się na skrzyżowaniu ul. Kruczej i Prostej, po czym wszyscy goście udali się na spacer po zrewitalizowanych miejscach.

📢 Policyjny dozór dla 30-latka za kradzież... Kapsułek do prania

Kryminalni zatrzymali 30-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o usiłowanie kradzieży rozbójniczej. Mieszkaniec Tczewa na terenie jednego ze sklepów samoobsługowych chciał ukraść kapsułki do prania, a następnie podczas ucieczki zaatakował pracownika ochrony, który próbował udaremnić mu kradzież. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili mieszkańcowi powiatu tczewskiego zarzut, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

📢 Auto potrąciło na przejściu grupę pieszych!

Trzy osoby zostały potrącone na przejściu dla pieszych u zbiegu ulicy Jagiellońskiej i alei Solidarności.

📢 Otwarcie wystawy i koncert „Jak skała na morzu! O Polskości Pomorza” w Tczewie [Zdjęcia]

21 czerwca w Tczewie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie kończące szósty kongres kociewski. Koncert „Jak skała na morzu! O Polskości Pomorza” opowiadający regionalną historię Pomorza.

  • Koncert „Jak skała na morzu! O Polskości Pomorza” przypomina walki ludu pomorskiego: Kociewiaków, Powiślan, Kaszubów o utrzymanie polskości na Pomorzu, o ich integralnej przynależności do Polski i Polaków, a jednocześnie o odrębności kulturowej. Jednocześnie zwraca uwagę na ogromną rolę jaką Pomorze pełniło w rozwoju gospodarczym Polski oraz zachodzące procesy historyczne. Opowiada regionalną historię Pomorza, od sytuacji Kociewiaków i Kaszubów pod zaborem pruskim, przez losy Polaków pod okupacją niemiecką (z symbolicznymi Piaśnicą, Szpęgawskiem i KL Stutthof) i organizacje konspiracyjne z Gryfem Pomorskim na czele, aż po siłę buntów robotniczych w wyniku których narodziła się „Solidarność”. - mówią przedstawiciele CKiS w Tczewie.

Drugą częścią jest wystawa wielkoformatowa, która poprzez archiwalne fotografie, obrazy i cytaty ze wspomnień opowiada o trudnej historii Kaszubów i innych Pomorzan oraz znaczeniu Pomorza dla naszego kraju.

📢 Grupy przestępcze na Pomorzu. Ci ludzie są poszukiwani, bo mogli do nich należeć. Policja publikuje listy gończe. Poznajesz któregoś z nich?

Ci ludzie mogą być niebezpieczni! Policja ściga osoby zamieszane w działalność w grupach przestępczych. W sumie na całym Pomorzu jest to kilkadziesiąt osób. Wielu z nich ma na swoim koncie także inne przestępstwa. Policja publikuje listy gończe. Rozpoznajesz którąś z tych osób? Koniecznie powiadom służby!

📢 Rozpoznajesz te osobę? Może mieć związek z kradzieżą kamer monitoringu

Tczewscy policjanci publikują wizerunek osoby mogącej mieć związek z kradzieżą kamer systemu monitoringu, do której doszło 29 kwietnia br. w Tczewie. Osoby, które mają wiedzę na temat zdarzenia, proszone są o pilny kontakt osobisty lub telefoniczny z funkcjonariuszem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 47 74 28 185, lub całodobowo pod numerem 47 74 28 222.

📢 Młodzież z wizytą w tczewskiej komendzie

20 czerwca br. Komendę Powiatową Policji w Tczewie odwiedziła młodzież jednej z miejscowych szkół. Policjanci oprowadzili młodych gości po budynku komendy, promowali zawód policjanta i zachęcali do wstąpienia w swoje szeregi. Podczas spotkania mundurowi pokazali młodzież radiowozy, a każdy z uczestników na pamiątkę zrobił sobie na kartce odciski palców.

📢 Uroczyste otwarcie Barokowego Zespołu Parkowego w Pelplinie

21 czerwca sekretarz stanu w ministerstwie kultury i dziedzictwa narodowego, generalny konserwator zabytków dr Jarosław Sellin wziął udział w uroczystym otwarciu zrewitalizowanego Barokowego Zespołu Parkowego i Galerii „Ogrody Cysterskie” w Pelplinie. Idea wykorzystania potencjału Ogrodów Biskupich wpisuje się w szerszy kontekst rozwoju turystyki w Pelplinie, wynikający z obserwowanego w ostatnich latach powolnego spadku liczby osób odwiedzających miasto o czym mówili pomysłodawcy projektu. Statystyki sprzedaży biletów wstępu do najbardziej znanego obiektu – Bazyliki Katedralnej – potwierdziły ten niekorzystny trend. Przedsięwzięcie, którego efekt można już podziwiać od początku, było elementem całościowo pomyślanej wizji zmian w Pelplinie. Celem projektu była i jest ochrona i rozwój dziedzictwa kulturowego Barokowego zespołu parkowego w Pelplinie. Zabytkowe Ogrody Biskupie o kilkusetletniej historii stanowią część Pomnika Historii prezydenta RP, jakim od 2014 r. jest cały pelpliński zespół pocystersko-katedralny. W trakcie trwania prac odtworzona została kaskada wodna, będąca niegdyś częścią barokowych schodów prowadzących do mostku nad Wierzycą. Gruntowny remont przeszedł także zabytkowy budynek dawnej wozowni. Wymurowany na planie litery U, z czerwonej cegły, w I połowie XIX w., służył, zgodnie z nazwą, jako budynek stajenny na wozy.

📢 Dwaj mężczyźni zatrzymani za pobicie

Policjanci z Komisariatu Policji w Gniewie zatrzymali dwóch mężczyzn, których podejrzewali o pobicie mieszkańca tego miasta. Zatrzymani mężczyźni w wieku 18 i 23 lat trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przestawili im zarzuty pobicia. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

📢 Gniewski przystanek w drodze przez Polskę w szczytnym celu

W środę, 15 czerwca po niełatwej drodze do Gniewu dojechała grupa rowerowa biorąca udział w charytatywnej akcji pod hasłem „Kręcimy kilometry dla gliwickiego hospicjum Wyprawa Gliwice – Hel”. Dzielni wojażerowie tego dnia pokonali ponad sto kilometrów, jadąc z Torunia do Gniewu.

📢 Casting do XIX edycji Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku

Jeśli masz ukończone 60 lat i chcesz wspólnie z nami promować aktywne przeżycie starości, Zarząd Miejski Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Tczewie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie zaprasza na casting do „Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku”.

📢 18-latka ukradła paczkę ze słuchawkami

Tczewscy kryminalni 15 czerwca br. zatrzymali 18-latkę, którą podejrzewali o kradzież paczki w sortowni firmy kurierskiej.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów pod ostrzałem. Relacja ukraińskiej dziennikarki

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie