Reprezentanci powiatu tczewskiego w wojewódzkiej gimnazjadzie wywalczyli siedem krążków

ZBIGNIEW BRUCKI
Bartosz Grugiel (z lewej) zdobył dwa medale, złoty i srebrny,... FOT. ZBIGNIEW BRUCKI

Siedem medali, dwa złote, tyleż srebrnych i trzy brązowe, przywieźli reprezentanci powiatu tczewskiego z VIII Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w indywidualnej lekkoatletyce. Zawody odbyły się w Słupsku, a wzięło w nich udział ponad 400 gimnazjalistów.

Z 24 reprezentantów powiatu tczewskiego najlepiej spisał się Bartosz Grugiel, który wywalczył dwa medale. Uczeń tczewskiego Gimnazjum nr 3 stanął na najwyższym podium po biegu na 110 m ppł., uzyskując rezultat 16:78 s, a w biegu na 300 m ppł. czasem 42,30 s wywalczył srebrny medal. Złoto w Słupsku zdobyła szkolna koleżanka Grugiela Alina Langowska, rezultatem 165 cm zwyciężając w skoku wzwyż. Uczeń Gimnazjum w Morzeszczynie, Karol Werner w biegu na 2000 m (5:45,10 min.) wywalczył srebro. Brązowe medale zdobyli Paulina Zadurska z tczewskiego Gimnazjum nr 1 (w skoku wzwyż rezultatem 154 cm), Maria Nagórska (Gimnazjum nr 3 Tczew) w rzucie oszczepem (36,32 m) oraz Karol Mamajek z tczewskiego Gimnazjum nr 3 (w biegu na 110 m ppł. czasem 17,42 s). Zadurska była bliska wywalczenia drugiego medalu, ale ostatecznie rezultat 16,01 s w biegu na 100 m ppł. dał jej czwarte miejsce. Czwarty był również Tomasz Bączkowski (Gimnazjum nr 3 Tczew) w biegu na 110 m ppł.
Lokaty od 6 do 10 zajęli: 7. Alina Langowska w skoku w dal (4,98 m), 8. Katarzyna Lewandowska w biegu na 600 m (1:42,57 min.), 6. Monika Janicka w skoku wzwyż (145 cm), 8. Anna Ziegert w skoku wzwyż (142 cm), 5. Sandra Łodtka w biegu na 300 m ppł. (51,86 s), 7. Aleksandra Kuczyńska w rzucie dyskiem (26,69 m), 7. Łukasz Gliński w biegu na 100 m (11,66 s), 9. Łukasz Gliński w skoku w dal (5,66 m), 7. Maciej Sikora w biegu na 2 km (6:03,50 min.), 10. Dawid Reiske w pchnięciu kulą (12,55 m), 7. Kamil Bartczak w rzucie dyskiem (42,16 m), 7. Patryk Bielang w rzucie oszczepem (44:28 m), 7. Karol Łucarz w biegu na 300 m ppł. (45,00 s). Nie powiodło się sztafetom 4x100 m. Chłopięca, złożona z uczniów tczewskiego Gimnazjum nr 3 (Łukasz Gliński, Piotr Ciepielowski, Maciej Megier i Mariusz Wawrzyniak) przekroczyła strefę zmian i nie ukończyła rywalizacji, zaś dziewczęca z tczewskiego Gimnazjum nr 1 (Paulina Zadurska, Monika Janicka, Anna Ziegert i Sandra Łodtka) uzyskała słaby rezultat 55:87 s i zajęła dalszą lokatę.