Rudno Open o Puchar BS Pelplin

Aleksandra Smolińska po czterech turniejach jest druga w klasyfikacji dziewcząt.
Łukasz Dau został zwycięzcą czwartego z 10 cyklicznych turniejów VII edycji Rudno Open o Puchar BS Pelplin. Dau w finale pokonał 3:2 Pawła Manterysa, zwycięzcę inauguracyjnych zawodów.

Łukasz Dau został zwycięzcą czwartego z 10 cyklicznych turniejów VII edycji Rudno Open o Puchar BS Pelplin. Dau w finale pokonał 3:2 Pawła Manterysa, zwycięzcę inauguracyjnych zawodów. W meczu o drugie miejsce - również po pięciosetowym pojedynku - Manterys wygrał z Bartoszem Zabrockim. Lokaty od 4 do 10 zajęli Mieczysław Urbańczyk, Krzysztof Wałdoch, Mateusz Domachowski, Wojciech Rogaczewski, Dariusz Szymborski, Roman Hudzik i Mateusz Rogaczewski.

Rywalizowało 32 pingpongistów.
Zawody organizowane przez UKS Tenisista Rudno wzorem lat ubiegłych odbywają się systemem rosyjskim, czyli do dwóch przegranych meczów. W tegorocznej edycji do ostatecznej klasyfikacji każdemu uczestnikowi liczyć będą się wyniki z sześciu najlepszych występów. Kolejny, piąty turniej odbędzie się 28 października w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Rudnie. Początek o godz. 17.
Tak jak w poprzednich edycjach organizatorzy prowadzą klasyfikacje w kilku kategoriach indywidualnych i drużynową. Po czterech turniejach w najbardziej prestiżowej kategorii - open - prowadzi Paweł Manterys, którzy zgromadził 222 pkt.

• Klasyfikacje

Open: 1. Paweł Manterys 222 pkt; 2. Bartosz Zabrocki 219; 3. Mateusz Domachowski 194, 4. Tomasz Rogaczewski 175; 5. Roman Hudzik 159; 6. Jacek Sząszor 157; 7. Andrzej Mechliński 149; 8. Krzysztof Wałdoch 148; 9. Mieczysław Urbańczyk 138; 10. Kamila Krause 136. Weterani: 1. Stanisław Charczuk. Seniorzy: 1. Bartosz Zabrocki, 2. Roman Hudzik, 3. Mieczysław Urbańczyk. Juniorzy: 1. Jacek Sząszor, 2. Mateusz Rogaczewski, 3. Artur Siwczak. Kadeci: 1. Mateusz Domachowski, 2. Andrzej Mechliński, 3. Adam Węgrzyn. Młodzicy: 1. Tomasz Rogaczewski, 2. Jan Polonis, 3. Dawid Jabłonka. Żacy: 1. Patryk Sikorski, 2. Paweł Rybarski, 3. Maciej Rodnicki. Amatorzy: 1. Patryk Rutkowski, 2. Wojciech Szarmach, 3. Patryk Żmudczyński. Dziewczęta: 1. Kamila Krause, 2. Aleksandra Smolińska, 3. Patrycja Sikorska. Drużynowo: 1. Rąbała UKS I Rudno (804 pkt), 2. Meler UKS II Rudno 651, 3. UKS Olimpia Gniew 577, 4. LO Pelplin 538, 5. BS Pelplin UKS III Rudno 499, 6. UKS ZS GOKSiR Subkowy 385, 7. UKS IV Rudno 321, 8. UKS Piątka Tczew 315, 9. DPS Rudno 298, 10. LO II Pelplin 129, 11. UKS Olimpia II Gniew 57, 12. Weterani Starogard Gd. 50.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny