Rudno Open o Puchar BS Pelplin

Paweł Manterys został zwycięzcą szóstego z 10 cyklicznych turniejów VII edycji Rudno Open o Puchar BS Pelplin. W finale turnieju, którym jego uczestnicy przekroczyli półmetek zmagań, Manterys pokonał 3:2 Pawła Daua.

Paweł Manterys został zwycięzcą szóstego z 10 cyklicznych turniejów VII edycji Rudno Open o Puchar BS Pelplin. W finale turnieju, którym jego uczestnicy przekroczyli półmetek zmagań, Manterys pokonał 3:2 Pawła Daua. Drugie miejsce zajął Łukasz Dau, który w meczu o tę pozycję zwyciężyła brata Pawła. Lokaty od 4 do 10 zajęli Mateusz Domachowski, Krzysztof Wałdoch, Wojciech Rogaczewski, Mieczysław Urbańczyk, Artur Siwczak, Grzegorz Urbańczyk i Tomasz Rogaczewski. Rywalizowało 33 pingpongistów.

Zawody organizowane przez UKS Tenisista Rudno wzorem lat ubiegłych odbywają się systemem rosyjskim, czyli do dwóch przegranych meczów. W tegorocznej edycji do ostatecznej klasyfikacji każdemu uczestnikowi liczyć będą się wyniki z sześciu najlepszych występów. Kolejny, szósty turniej odbędzie się w piątek w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Rudnie. Początek - nie jak zwykle dotychczas o 17.00 - lecz dwie godziny wcześniej, czyli o 15.00.
Tak jak w poprzednich edycjach organizatorzy prowadzą klasyfikacje w kilku kategoriach indywidualnych i drużynową. Po sześciu turniejach w najbardziej prestiżowej kategorii - open - na fotel lidera wrócił Paweł Manterys, który zgromadził dotychczas 337 pkt. i aż o 46 wyprzedza Mateusza Domachowskiego.

• Klasyfikacje

Open: 1. Paweł Manterys 337, 3. Mateusz Domachowski 291, 3. Bartosz Zabrocki 279, 4. Tomasz Rogaczewski 256, 5. Krzysztof Wałdoch 249, 6. Jacek Sząszor 238, 7. Jacek Urbańczyk 235, 8. Roman Hudzik 232, 9. Wojciech Rogaczewski 225, 10. Andrzej Mechliński 218. Weterani: 1. Stanisław Charczuk, 2. Roman Dereszkiewicz. Seniorzy: 1. Bartosz Zabrocki, 2. Krzysztof Wałdoch, 3. Mieczysław Urbańczyk. Juniorzy: 1. Jacek Sząszor, 2. Artur Siwczak, 3. Mateusz Rogaczewski. Kadeci: 1. Mateusz Domachowski, 2. Andrzej Mechliński, 3. Grzegorz Urbańczyk. Młodzicy: 1. Tomasz Rogaczewski, 2. Jan Polonis, 3. Adam Węgrzyn. Żacy: 1. Patryk Sikorski, 2. Maciej Rodnicki, 3. Tomasz Węgrzyn. Amatorzy: 1. Dawid Jabłonka, 2. Patryk Rutkowski, 3. Paweł Rybarski. Dziewczęta: 1. Kamila Krause, 2. Aleksandra Smolińska, 3. Patrycja Sikorska. Niepełnosprawni: 1. Wojciech Gerowski, 2. Marek Sierocki, 3. Jerzy Skrzypa. Drużynowo: 1. Rąbała UKS I Rudno (1212 pkt), 2. Meler UKS II Rudno 981, 3. UKS Olimpia Gniew 933, 4. LO Pelplin 852, 5. BS Pelplin UKS III Rudno 748, 6. UKS ZS GOKSiR Subkowy 581, 7. DPS Rudno 532, 8. UKS IV Rudno 487, 9. UKS Piątka Tczew 412, 10. LO II Pelplin 192, 11. UKS Olimpia II Gniew 57, 12. Weterani Starogard Gd. 50.