Siatkówka plażowa. Otwarte mistrzostwa Gniewa Alma Color Cup 2006

Tczewianie (od prawej) Piotr Łazarski i Roman Leczkowski zajęli drugie miejsce w turnieju i takież zajmują w klasyfikacji generalnej po trzech imprezach.
Pod dyktando tczewian toczą się II Otwarte Mistrzostwa Gniewa w Siatkówce Plażowej Alma Color Cup 2006. W trzecim z cyklicznych turniejów w finale zagrały duety z grodu Sambora.

Pod dyktando tczewian toczą się II Otwarte Mistrzostwa Gniewa w Siatkówce Plażowej Alma Color Cup 2006. W trzecim z cyklicznych turniejów w finale zagrały duety z grodu Sambora. Wojciech Komorowski i Arkadiusz Gogola pokonali 21:18 Romana Leczkowskiego i Piotr Łazarskiego.

Tym razem na boiskach obok gniewskiej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Kusocińskiego rywalizowało 19 par. Po grupowych eliminacjach na placu boju pozostało 8 duetów. W pierwszym ćwierćfinale późniejsi zwycięzcy turnieju pokonali po zaciętym pojedynku gniewian, Bartosza Zabrockiego i Patryka Urbańskiego 22:20. W innych grach o wejście do półfinałów Marcin Mosiński i Marcin Malinowski ograli 21:19 Mikołaja Brange i Pawła Kamińskiego, Roman Leczkowski i Piotr Łazarski - Marcina Wiśniewskiego i Tomasza Danowskiego 21:9, a Tomasz Ostrowski i Wiesław Pepliński - 21:14 Bartosza Jabłońskiego i Grzegorza Piórka. W pierwszym półfinale Leczkowski z Łazarskim pokonali Mosińskiego i Malinowskiego 21:17, a w drugim Ostrowski i Pepliński ulegli 14:21 Komorowskiemu i Gogoli. W pojedynku o trzecią lokatę Ostrowski i Pepliński zwyciężyli Mosińskiego i Malinowskiego 21:14.
Kolejne zawody z tego cyklu odbędą się 30 lipca oraz 13 i 27 sierpnia (udział bezpłatny). Zgłoszenia będą przyjmowane bezpośrednio rozpoczęciem turniejów (od 9.20 do 10.00). Na najlepszych w całym cyklu czekają puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

• Wyniki III turnieju

Ćwierćfinały: Marcin Mosiński, Marcin Malinowski - Mikołaj Brange, Paweł Kamiński 21:19; Roman Leczkowski, Piotr Łazarski - Marcin Wiśniewski, Tomasz Danowski 21:9; Tomasz Ostrowski, Wiesław Pepliński - Bartosz Jabłoński, Grzegorz Piórek 21:14; Bartosz Zabrocki, Patryk Urbański - Wojciech Komorowski, Arkadiusz Gogola 20:22. Półfinały: Leczkowski, Łazarski - Mosiński, Malinowski 21:17; Ostrowski, Pepliński - Komorowski, Gogola 14:21. O III miejsce: Ostrowski, Pepliński - Mosiński, Malinowski 21:14. Finał: Gogola, Komorowski - Leczkowski, Łazarski 21:18.