Siatkówka plażowa. Tczewianie nadawali ton cyklicznym rozgrywkom nad Nogatem

ZBIGNIEW BRUCKI
Najlepsi otrzymali puchary, medale i nagrody rzeczowe. FOT. ZBIGNIEW BRUCKI
Świetnie spisali się tczewianie w zakończonych kilkutygodniowych cyklicznych rozgrywkach o IV Grand Prix Malborka w siatkówce plażowej. W klasyfikacji generalnej po pięciu turniejach pierwsze miejsce zajęli Tomasz ...

Świetnie spisali się tczewianie w zakończonych kilkutygodniowych cyklicznych rozgrywkach o IV Grand Prix Malborka w siatkówce plażowej. W klasyfikacji generalnej po pięciu turniejach pierwsze miejsce zajęli Tomasz Stromski i Mikołaj Brange. Inny z tczewian, Robert Karnowski w parze ze Zbigniewem Kowalskim z Malborka zajęli trzecią lokatę.

Wśród 41 sklasyfikowanych duetów wysoką, piątą pozycję zajęli tczewianie Roman Leczkowski i Piotr Łazarski. W pierwszej dziesiątce uplasowali się jeszcze Michał Jędryszek i Wojciech Komorowski, zajmując siódme miejsce, oraz Rafał Roik i Marcin Neumann, którzy ukończyli rywalizację na dziewiątej pozycji.
Ostatni turniej, kończący tegoroczne współzawodnictwo na Kąpielisku Miejskim nad Nogatem wygrali Karnowski z Kowalskim, którzy w półfinale pokonali Jędryszka i Komorowskiego 21:10, a w finale wygrali 21:8 ze Stromskim i Brange. W drugim półfinale Stromski i Brange zwyciężyli 21:14 Leczkowskiego i Łazarskiego. W meczu o trzecie miejsce Leczkowski z Łazarskim ograli Komorowskiego i Jędryszka 21:10. Po zakończeniu rywalizacji trzy czołowe pary klasyfikacji generalnej otrzymały pamiątkowe puchary, a sześć duetów dodatkowo medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malborku.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?