Siatkówka plażowa. Tczewianie w głównych rolach nad Nogatem

ZBIGNIEW BRUCKI
Tczewianie (od prawej) Piotr Łazarski i Roman Leczkowski zajęli trzecie miejsce. FOT. ZBIGNIEW BRUCKI
W Malborku na Kąpielisku Miejskim udanie zaprezentowali się tczewscy zawodnicy w rozegranym tam otwartym turnieju siatkówki plażowej. Tczewianin Robert Karnowski w parze ze Zbigniewem Kowalskim z Malborka wygrali ...

W Malborku na Kąpielisku Miejskim udanie zaprezentowali się tczewscy zawodnicy w rozegranym tam otwartym turnieju siatkówki plażowej. Tczewianin Robert Karnowski w parze ze Zbigniewem Kowalskim z Malborka wygrali turniej, a Roman Leczkowski i Piotr Łazarski zajęli trzecie miejsce.

We współzawodnictwie uczestniczyło 14 zespołów, w tym pięć z Tczewa. Zawody zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malborku rozpoczęły się eliminacjami w czterech grupach, w których rywalizowano systemem każdy z każdym. Od ćwierćfinałów grano już systemem pucharowym. W pierwszym półfinale tczewianin Robert Karnowski i Zbigniew Kowalski z Malborka pokonali 21:16 malborską parę, Damian Majorkowski, Mateusz Dźwierek. W drugim półfinale tczewianie Roman Leczkowski i Piotr Łazarski przegrali 19:21 z Piotrem Jakubiakiem i Kacprem Rucińskim (obaj z Malborka). W meczu o trzecie miejsce Leczkowski z Łazarskim ograli 21:12 Majorkowskiego i Dźwierka, a w finale Karnowski z Kowalskim wygrali 21:14 z Jakubiakiem i Rucińskim.

• ZAPROSZENIE

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malborku zaprasza na cykl turniejów o Grand Prix Malborka w siatkówce plażowej. Pięć imprez odbędzie się w niedziele, 8 i 22 lipca, 5 i 19 sierpnia oraz 2 września. Wszystkie turnieje na Kąpielisku Miejskim nad rzeką Nogat w Malborku rozpoczynać się będą o godz. 10, a zapisy będą przyjmowane od 9.30.