Skórcz: mistrzostwa powiatu

Władysław Prabucki
Krzysztof Dusowski i Piotr Sperling zajęli trzecie miejsce w skórzeckim turnieju.
Na boiskach przy Parku Miejskim w Skórczu odbył się pierwszy turniej VII otwartych mistrzostw powiatu starogardzkiego w siatkówce plażowej. W silnej stawce najlepiej spisali się ubiegłoroczni triumfatorzy, bracia Piotr ...

Na boiskach przy Parku Miejskim w Skórczu odbył się pierwszy turniej VII otwartych mistrzostw powiatu starogardzkiego w siatkówce plażowej. W silnej stawce najlepiej spisali się ubiegłoroczni triumfatorzy, bracia Piotr i Wojciech Sobolewscy.

Upalna pogoda spowodowała, że zawody można było nazwać mianem siatkówki ekstremalnej. Najlepszym zespołom przyszło rozegrać sześć spotkań w palącym słońcu, przy temperaturze przekraczającej 30 stopni. Sił dodawała jednak bardzo mocna obsada. Oprócz starogardzkich i skórzeckich drużyn wystąpili zawodnicy z Gniewa, Tczewa a nawet ... Berlina. Do ósemki weszli praktycznie sami faworyci i od tego momentu grano naprawdę poważnie. Wszystkie spotkania o wejście do półfinału były bardzo zacięte nawet jeśli wynik na to nie wskazuje. Bartosz Zabrocki i Patryk Urbański wygrali z Janem Brzyckim i Mateuszem Nochem 21:13. Obie pary przyjechały z Gniewa. Tczewianie Rafał Roik i Marcin Neumann wygrali w takim samym stosunku ze starogardzką parą Krzysztof Kalkowski i Sylwester Miloch. Wojciech i Piotr Sobolewscy strasznie męczyli się w meczu z gniewskim duetem Tomaszem Ostrowskim i Wiesławem Peplińskim ostatecznie wygrywając 21:19. W ostatnim ćwierćfinale, już starogardzkim, Krzysztof Dusowski i Piotr Sperling ograli Pawła Sawickiego i Piotra Peplińskiego 21:12. Półfinały zakończyły się wynikiem 21:13. Roik i Neumann wygrali z Zabrockim i Urbańskim, zaś Sobolewscy pokonali Dusowskiego i Sperlinga. W wielkim finale bracia Sobolewscy pokonali Roika i Neumanna 21:19 i objęli prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce przypadło Dusowskiemu i Sperlingowi, którzy 15:8 pokonali Zabrockiego i Urbańskiego.

- Myślę, że turniej był bardzo udany - stwierdził Jacek Toczek, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Regionu Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gd. - Liczymy, że w kolejnym frekwencja będzie jeszcze większa. W środę wielu wystraszyła pogoda, gra w takim upale jest sporym wyzwaniem.
Kolejny turniej już w środę, tym razem na starogardzkich Piekiełkach. Zawody rozpoczną się o godz. 14, zgłoszenia będą przyjmowane w dniu zawodów w godz. 13.20 - 13.50. Uczestniczyć mogą wszyscy, po uiszczeniu wpisowego (7 zł od pary mieszkającej na terenie powiatu starogardzkiego, 12 zł dla pary spoza powiatu).