Starogard Gd. Powalczą z Anwilem

WŁADYSŁAW PRABUCKI
Czy Dawid Logan poprowadzi farmaceutów do wygranej z Anwilem?
Po krótkiej przerwie spowodowanej rozgrywkami o Puchar Polski, koszykarze wracają na ligowe parkiety. Polpharma Starogard Gd. podejmować będzie świeżo upieczonego zdobywcę Pucharu Polski Anwil Włocławek.

Farmaceuci po zwycięstwie z ASCO Śląskiem Wrocław pokazali, że na własnym parkiecie są w stanie wygrać z każdym zespołem. Teraz czeka ich jednak nie lada przeprawa. Zespół z Włocławka, w pierwszej części sezonu nie zachwycał. Przyjście trenera Alesa Pipana całkowicie to zmieniło. Puchar Polski pokazał, że Anwil to nadal czołowy zespół DBL. Trudni do zatrzymania są zwłaszcza Clris Thomas, Andrzej Pluta czy Goran Jagodnik. Podopieczni Tomasza Jankowskiego jednak tanio skóry nie sprzedadzą, zwłaszcza że powinni być bardziej wypoczęci, bowiem w Pucharze Polski rozegrali tylko jeden mecz (z Prokomem Treflem Sopot), niedzielni rywale zaś aż trzy. W pierwszym spotkaniu wygrał Anwil 92:83, więc starogardzianie pałają żądzą rewanżu. Pojedynek z Anwilem to pierwszy mecz farmaceutów bez Jasona Crowa, z którym rozwiązano umowę. Zastępujący go David Logan będzie miał niemałą okazję, aby pokazać pełnię swych umiejętności nie tylko starogardzkiej widowni. Mecz bowiem pokaże TV 4.