Starogard Gdański. Półfinał wojewódzki młodziczek

Władysław Prabucki
Patrycja Kordowska walczyła, jednak sama wszystkiego nie wygra.
Nie do końca udał się występ dziewcząt z UKS Libero Starogard Gd. w pierwszym turnieju półfinałowym młodziczek. Podopieczne Tomasza Sowińskiego, pełniące rolę gospodyń zajęły drugie miejsce, przegrywając z Treflem ...

Nie do końca udał się występ dziewcząt z UKS Libero Starogard Gd. w pierwszym turnieju półfinałowym młodziczek. Podopieczne Tomasza Sowińskiego, pełniące rolę gospodyń zajęły drugie miejsce, przegrywając z Treflem Gdynia.

Przed turniejem wiele uwagi zwracano na choroby trapiące zespół. Po pierwszym meczu do domu musiała pojechać Libero, Ewa Bernacka, a powodem była wysoka gorączka. Trzeba jednak zauważyć, że słabszy występ był również spowodowany brakiem koncentracji oraz odpowiedniego zaangażowania w grę. W drugim turnieju półfinałowym takie błędy przydarzyć się nie mogą, ponieważ będzie mogło to oznaczać wypadnięcie z dwójki i tym samym brak awansu do ścisłego finału wojewódzkiego.
Ale po kolei. W pierwszym meczu starogardzianki spotkały się z najsłabszym UKS Łeba. Rywalki walczyły ambitnie i UKS Libero wygrywał budząc się dopiero w końcówkach setów. Mecz z MTS Kwidzyn miał niecodzienny przebieg. Potrzebny był trzeci set, aby wyłonić zwyciężczynie. Wydawało się, że kwidzynianki prowadząc już 14:8 bez problemów rozstrzygną mecz na swoją korzyść. Na zagrywkę weszła jednak Patrycja Kordowska i to za jej sprawą starogardzianki wygrały tę partię 20:18. W trzecim meczu, z Treflem Gdynia nie było już tyle szczęścia. Rywalki wygrały 2:0, choć wcale tak nie musiało się skończyć.

W drugim secie podopieczne Tomasza Sowińskiego prowadziły 15:7, jednak nie potrafiły tej wysokiej przewagi utrzymać, w efekcie przegrywając seta jak i cały mecz.
- W drugim turnieju będziemy się musieli odpowiednio sprężyć. O pierwsze miejsce w ostatecznym rozrachunku będzie ciężko, dlatego też skupimy się na pilnowaniu drugiej lokaty również gwarantującej nam awans - powiedział Tomasz Sowiński.
Drugi turniej odbędzie się 13 marca. Starogardzkie siatkarki będą się do niego przygotowywać uczestnicząc w dniach 3-6 marca w turnieju w Kownie (Litwa).