Strefowa liga juniorek: Piątka Tczew

W VI kolejce rozgrywek strefowej ligi juniorki Piątki Tczew uległy koszykarkom VBW Gdynia 60:73 (21:23, 16:19, 8:11, 15:20). Mimo porażki tczewianki zasłużyły na słowa pochwały za ten mecz.

W VI kolejce rozgrywek strefowej ligi juniorki Piątki Tczew uległy koszykarkom VBW Gdynia 60:73 (21:23, 16:19, 8:11, 15:20).
Mimo porażki tczewianki zasłużyły na słowa pochwały za ten mecz. Przez trzy kwarty toczyły wyrównany bój z wyżej notowanymi rywalkami. Po pierwszej odsłonie liderki tabeli prowadziły z gospodyniami zaledwie jednym "oczkiem". Na początku II kwarty gdynianki odskoczyły na 10 punktów (34:24), ale ambitne tczewianki w końcówce tej odsłony zdobyły pięć "oczek" pod rząd, więc na długą przerwę schodziły z minimalną stratą (37:42). Po wyrównanej trzeciej partii, w jej końcówce gdyniankom udało się powiększyć dystans do ośmiu punktów. Jednym i drugim serca mocniej zabiły na początku ostatniej kwarty po trójce Pauliny Urbańczyk. Dystans dzielący zespoły zmalał do czterech "oczek" (50:54). Wówczas jednak sprawy w swoje ręce wzięła Iwona Płóciennik, niegdyś zawodniczka Piątki. Gdynianka w ciągu trzech minut zdobyła 10 punktów i stało się jasne, że Piątka tego meczu nie wygra.
W tegorocznych zmaganiach w lidze strefowej drużyny rozegrają cztery rundy spotkań systemem każdy z każdym. Do rozgrywek fazy centralnej awansują cztery z pięciu rywalizujących zespołów. Zmagania w lidze strefowej zakończą się 9 kwietnia 2006 r. Terminy centralne: ćwierćfinały 12?14.05.2006 r., półfinały 26?28.05.2006 r., finał 7?11.06.2006 r.