Szachy. Grand Prix Tczewa 2005 - jeszcze jeden turniej

Wojciech Dąbrowski (po lewej) zajął pierwsze miejsce w siódmym z cyklicznych turniejów o GP Tczewa w szachach i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji. Na zdjęciu w wygranym pojedynku z Jarosławem Ziemannem, który zajął drugą lokatę, a klasyfikacji generalnej jest trzeci.
19 zawodników wzięło udział w siódmym z ośmiu cyklicznych turniejów o Grand Prix Tczewa w szachach szybkich. W imprezie triumfował Wojciech Dąbrowski, który zgromadził 8,5 z 9 możliwych do zdobycia punktów.

19 zawodników wzięło udział w siódmym z ośmiu cyklicznych turniejów o Grand Prix Tczewa w szachach szybkich.

W imprezie triumfował Wojciech Dąbrowski, który zgromadził 8,5 z 9 możliwych do zdobycia punktów. Dzięki zwycięstwu elblążanin umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce w turnieju zajął tczewianin Jarosław Ziemann z dorobkiem skromniejszym o dwa "oczka". Trzeci był gniewianin Paweł Grabowski, czwarty Wojciech Rzemek, a piąty Leszek Chłopecki (wszyscy po 5,5 pkt.).
Zawody - tak jak poprzednie i kolejne z zaplanowanych - odbyły się w Osiedlowym Domu Kultury Śródmieście Spółdzielni Mieszkaniowej w Tczewie. Zostały rozegrane 9-rundowym systemem szwajcarskim, z kojarzeniem komputerowym i czasem gry po 15 minut na partię dla każdego zawodnika.
Ósmy, ostatni turniej odbędzie się w niedzielę, 18 grudnia. Pierwsze gry zaplanowano na godz. 10. Zapisy od godz. 9.30.