Sześć drużyn wystąpiło w gniewskim turnieju

(zb)
Sześć drużyn wzięło udział w turnieju siatkówki zorganizowanym w Gniewie przez miejscowy Gminny Ośrodek Sportu. Zawody odbyły się w gniewskiej hali widowiskowo-sportowej.

Sześć drużyn wzięło udział w turnieju siatkówki zorganizowanym w Gniewie przez miejscowy Gminny Ośrodek Sportu. Zawody odbyły się w gniewskiej hali widowiskowo-sportowej. Po uroczystym otwarciu imprezy, którego dokonał dyr. GOS, Maciej Mosiński, zespoły podzielono na dwie grupy. Do ubiegłorocznych zwycięzców (II LO Tczew) i wicemistrzów (Olimpii Gniew) dolosowano pozostałe drużyny.

W pierwszej grupie bezkonkurencyjni okazali się triumfatorzy ubiegłorocznego turnieju, siatkarze tczewskiego II Liceum Ogólnokształcącego. Tczewianie bez straty seta pokonali Gimnazjum Gniew i Gniew II. Drugie miejsce zajęli zawodnicy Gniewa II zwyciężając Gimnazjum Gniew 2:0.
W grupie drugiej rywalizacja była bardziej zacięta. Ostatecznie pierwsze miejsce wywalczyli siatkarze Olimpii Gniew, którzy wygrali 2:0 z Pelplinem oraz 2:1 ze Skórczem. Na drugiej pozycji współzawodnictwo ukończył Skórcz po zwycięstwie 2:1 nad Pelplinem.
Grupowi zwycięzcy zagrali w finale A. Lepsi w tej potyczce okazali się siatkarze Olimpii, którzy pokonując 2:1 II LO Tczew zrewanżowali się rywalom za ubiegłoroczną finałową porażkę i z rąk wiceburmistrza Gniewa, Zbigniewa Wronowskiego, odebrali okazały puchar. W finale B trzecie miejsce w turnieju zapewnił sobie Skórcz, który ograł 2:0 Gniew II. W finale C, którego stawką była piąta lokata, Pelplin wygrał 2:0 z Gimnazjum Gniew.

• Zwycięzcy

Olimpia Gniew: Patryk Urbański, Łukasz Czarra, Patryk Gocek, Tomasz Klein, Paweł Rajman, Marek Srożak, Rafał Niedźwiedzki, Marcin Bruchwald.