Tczew: 358 osób wzięło udział w Ulicznym Biegu Sambora [ZDJĘCIA]

358 osób pokonało dystans 10 km XXVII Ulicznego Biegu Sambora.

358 osób pokonało dystans 10 km XXVII Ulicznego Biegu Sambora. Triumfowali przyjezdni. Pierwszy metę osiągnął, uzyskując rekord trasy, 0:30,27 min., Patryk Błaszczyk z Ustki. Drugi był Dmytro Didovodiuk z LKB Rudnik (0:30,31), a trzeci czernoskóry Bonifacy Dduva (0:34,54). Z kociewskich biegaczy najlepszy był reprezentujący Sambor Tczew Michał Lewandowski z Miłobądza (0:35,18), który minął metę na 9. miejscu. Lokaty 16-18 zajęli (odpowiednio): Zenon Hartuna z Pieców (0:35,26), Robert Czerwiak ze Starogardu Gd. (0:36,32) i Dariusz Ossowski (Koteże, 0:35,54). Najlepszy z tczewian, Jarosław Sosnowski rezultatem 0:37,44 min. uplasował się na 23. pozycji. Tuż za nim na metę przybiegł Sebastian Pardo z Tczewa (0:37,57), a jako 25. metę osiągnął inny tczewianin Grzegorz Główczewski (0:38,04).
Wśród ładniejszej części rywalizujących najszybsze były Ukrainki. Zwyciężyła Vera Ovcharuk w czasie 0:34,28 min., która przybiegła na metę jako szósta. Tuż za nią, jako siódma w całej stawce, uplasowała się Oksana Raita (0:34,43). Trzecie miejsce w gronie pań zajęła Angelika Mach z Gdyni. Rezultatem 0:36.12 uplasowała się na 13 miejscu w całej stawce. Z kociewskich biegaczek najlepsza była tczewianka Anna Piekut. Ona wynikiem 0:41,43 min. wśród pań zajęła 10. pozycję, a 62. w całej stawce.
Imprezą towarzyszącą XXVII Ulicznego Biegu Sambora był tzw. Mały Sambor, podczas którego na terenie tczewskiego kompleksu sportowo-rekreacyjnego, tzw. Kanonki rywalizowały dzieci i młodzież. W tych biegach uczestniczyło ponad 300 uczniów.