Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tczew: Fabryka Sztuk znów przyjmie odwiedzających!

Jagoda Kicka
Jagoda Kicka
Jagoda Kicka
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, Fabryka Sztuk ponownie zostanie otwarta dla odwiedzających. Zwiedzanie będzie możliwe na specjalnych warunkach.

Zostają wprowadzone nowe zasady zwiedzania, opracowane w oparciu o wytyczne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

- zmiana godzin otwarcia siedziby głównej przy ul. 30 Stycznia 4 (codziennie w godz. 10.00-18.00, przerwy techniczne na dezynfekcję: 12.00-12.15, 14.00-14.15, 16.00-16.15, ostatnie wejście na wystawy o 17.15),

- kamienice przy ul. Podmurnej 12 i 15 nieczynne do odwołania,

- zamknięcie szatni,

- ograniczona liczba zwiedzających,

- zachowanie rygorów sanitarnych przez pracowników i gości (zasłanianie nosa i ust, dezynfekcja rąk, odstęp pomiędzy osobami – 2 m),

- nieczynne ekrany dotykowe,

- zwiedzanie wystaw bez możliwości oprowadzania przez przewodnika.

Przed wizytą w Fabryce Sztuk warto odwiedzić stronę internetową

www.fabrykasztuk.tczew.pl

i zapoznać się ze szczegółowymi zasadami zwiedzania. Wstęp nadal jest bezpłatny!

W dalszym ciągu odwołane są imprezy kulturalne, w tym plenerowe, spotkania organizacji pozarządowych i zajęcia edukacyjne. Kontynuowany jest projekt Fabryka Sztuk online, w ramach którego proponujemy: kuratorskie oprowadzania po wystawach, warsztaty artystyczne, lekcje muzealne, słuchowiska, artykuły z zakresu historii i sztuki oraz konkursy.

Co będzie można zwiedzać?

WYSTAWY
- „Ze Skultetem i Kopernikiem przez XVI wiek” - wystawa ma charakter interdyscyplinarny. Sporo miejsca poświęcamy astronomii, tak bliskiej Kopernikowi.

Wirtualne otwarcie odbędzie się 16 maja podczas Europejskiej Nocy Muzeów online.

- „Historia Pieniądza” – dzieje handlu od wymiany towar za towar poprzez płacidła, monety, pieniądze papierowe aż po karty płatnicze, bez których dzisiaj nie wyobrażamy sobie życia. Na wystawie znalazły się ciekawe eksponaty, m.in. skarbonki-świnki z czasów nowożytnych. Komisarz: Radosław Wiecki.

- „Skarby Fabryki Sztuk” – czyli prezentacja najciekawszych muzealiów obrazujących historię miasta.

DZIEDZINIEC
To mały skansen kociewski, który zdobi Poniatówka. Ustawiona tuż obok niej lokomotywa SM03, a także dźwig obrotowy i figura św. Katarzyny przypominają o znaczeniu kolei w rozwoju Tczewa. Chwilę zadumy wywołuje widok nagrobków przeniesionych z nieistniejącego cmentarza żydowskiego, nagrobek menonicki z gmerkiem, wykonany z polnego kamienia oraz płyty nagrobne z mogił żołnierzy 2. Batalionu Strzelców poległych w obronie Tczewa 1 września 1939 roku. Niezwykłą atrakcją jest również makieta fragmentu międzywojennego miasta. W zminiaturyzowanej formie można zobaczyć kamienice, urokliwe uliczki oraz zbudowane z czerwonej cegły zabytki. Autor aranżacji: Józef Ziółkowski, projekty graficzne: Dariusz Wałaszewski.

W przestrzeni miejskiej oprócz stałych wystaw dostępna jest też ekspozycja „50 lat dla Tczewa i regionu” – plac przed dworcem

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniew.naszemiasto.pl Nasze Miasto