Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tczew. Piknik Charytatywny "Ratujmy przyszłość Antka" - zebrano ponad 5000 zł

Krystyna Paszkowska
Krystyna Paszkowska
Antoś urodził się jako zdrowe dziecko. W 6 tygodniu życia pojawiły się problemy rozwojowe. U Antka zdiagnozowano stan poudarowy mózgu. Efektem tego jest niedowład prawostronny, zez, wada wzroku, padaczka w najcięższej odmianie. Podczas Pikniku Charytatywnego "Ratujmy przyszłość Antka" można było wesprzeć rodziców w walce o zdrowie ich synka. Zebrano ponad 5000 zł.

Niemal od samego urodzenia bliscy nie mogą spokojnie spać, gdyż wciąż martwią o się o przyszłość swojego synka. Antek Bartczak z Zajączkowa Tczewskiego ma 4 latka i wymaga stałej rehabilitacji, leczenia, aby mógł się rozwijać.

- Antoś rośnie, a ja wciąż słyszę, że potrzebna jest jeszcze intensywniejsza rehabilitacja, że wciąż przegrywamy z chorobą - mówi zasmucona, ale jednocześnie mocno zdeterminowania do ratowania synka za wszelką cenę Małgorzata Mielewczyk, mama chłopca. - Tymczasem jestem zupełnie bezradna, muszę czekać i patrzeć aż wydarzy się cud. Bo patrząc na potrzeby Antosia musi wydarzyć się prawdziwy cud, byśmy mieli możliwość zdobyć to, o co walczymy.

Pani Małgosia wykorzystała już wszystkie możliwości finansowania dalszego leczenia, rehabilitacji Antosia. Zaciągnęła nawet kredyt, ale to wszystko kropla w morzu potrzeb. Koszt turnusu rehabilitacyjnego, to około 10-12 tys. zł miesięcznie. To są kwoty nie do osiągnięcia przez rodzinę.

Walka z chorobą Antosia toczy się na wielu płaszczyznach, a potrzeby wciąż rosną.

- Zdałam sobie z tego sprawę, ale dopiero, kiedy na potrzeby zbiórki policzyłam najpilniejsze koszty, nogi się pode mną ugięły! - przyznała załamana. - Okazało się, że potrzebujemy kwot, które ciężko sobie wyobrazić, nie mówiąc o ich zdobyciu. Właściwie, najgorsze jest to, że zdobycie ogromnych środków jest dla nas warunkiem walki o zdrowie i życie dziecka! I właśnie dlatego wiem, że nie mogę czekać - muszę prosić i wołać o pomoc. Twoje wsparcie to jedyna nadzieja dla mojego synka!

Bliscy przyznają, że nadzieja miesza się u nich z bezsilnością. Radość trwa zwykle krótką chwilę, bo postępy w rehabilitacji nie są Antosiowi dane raz na zawsze. Chociaż wykończeni i przerażeni, rodzice gotowi są postawić kolejny krok.

- Jesteśmy gotowi zrobić dla niego wszystko - mówi pani Małgorzata. - Niestety, czasem wszystko to za mało. Wyciągnij pomocną dłoń dopóki na ratunek jest nadzieja. Jeszcze nie jest za późno!

Stała, intensywna rehabilitacja jest tym ważniejsza, że chłopiec nowe umiejętności może zdobyć jedynie do ukończenia 7. roku życia.

- Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w sobotę - mówi Małgorzata Mielewczyk. - Dziękujemy jeszcze raz wszystkim wykonawcom, organizatorom, wolontariuszom, prowadzącemu, obsłudze wszystkich stoisk, sponsorom! Dziękujemy Jakubowi Fredzie, Gminie Tczew, sołtysowi i Kołu Gospodyń Wiejskich z Rokitek Tczewskich.

Uzbieraliśmy kwotę 5030,70 zł ! Pieniążki zostaną wpłacone bezpośrednio na subkonto Antosia w Fundacji. Wynik jest naprawdę rewelacyjny! To ciężka praca tak wielu osób, które otworzyły swoje serca dla Antosia! Dziękujemy!

Jak można pomóc rodzicom Antka?

Wystarczy wejść na stronęSiePomaga i tam dokonać wpłaty.
Można również wesprzeć leczenie i rehabilitację chłopca przekazując 1 proc. swojego podatku.
Dane do 1%: KRS 0000037904, Antoni Bartczak 35458.
Dane do wpłat gotówkowych:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
35458 Bartczak Antoni darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Jeżeli ktoś zechciałby wesprzeć rehabilitację Antosia w inny sposób, to może przekazać jakiś przedmiot lub usługę na bazarek. Z tego też można pozyskać pieniądze. Liczy się każda złotówka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tczew.naszemiasto.pl Nasze Miasto