MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tczew. Zawody strażackie dla młodszych i starszych

Krystyna Paszkowska
Drużyna z Gniszewa uzyskała najlepszy czas w tzw. bojówce. Na zdjęciu od lewej Adam Dyl i Przemek Kowalski.
Drużyna z Gniszewa uzyskała najlepszy czas w tzw. bojówce. Na zdjęciu od lewej Adam Dyl i Przemek Kowalski.
Wielkimi wygranymi tegorocznych Powiatowych Zawodów Sportowo - Pożarniczych dla Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Tczewie były dziewczyny z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Wielkim Garcu, w gminie Pelplin.

Wielkimi wygranymi tegorocznych Powiatowych Zawodów Sportowo - Pożarniczych dla Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Tczewie były dziewczyny z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Wielkim Garcu, w gminie Pelplin. Wśród dorosłych medalowe miejsca ponownie rozdzielili między sobą ochotnicy z Gniszewa, Opalenia i Gniewa.

Dziewczęta z Wielkiego Garca mile zaskoczyły przygotowaniem nie tylko swoich zwierzchników, ale i publiczność oraz członków komisji oceniającej rozgrywki.
- To był bardzo dobry występ - mówił st. kpt. Lech Jedowski. - Czas jaki uzyskały dziewczyny z Wielkiego Garca to trzeci czas zawodów. Lepszy i to o zaledwie 4 sekundy mieli chłopcy ze Swarożyna, a o jedną - z Gniszewa.
- Przed Wielkim Garcem włączyliśmy sygnały, aby pochwalić się sukcesem dziewcząt - przyznał się nam Kazimierz Bednarczyk, naczelnik OSP w Wielkim Garcu. - To przecież ich pierwsze "złoto".
Jednemu z opiekunów drużyn chłopięcych puściły nerwy i pomógł swojej ekipie zaliczyć tzw. bojówkę. Cena okazała się wysoka. Drużyna nie została w ogóle sklasyfikowana.

Równie emocjonujący był drugi dzień zawodów. Sztafetę w czasie 65 s najlepiej zaliczyli ochotnicy z Gniszewa. Tylko o sekundę gorsi byli opalenianie. Niewiele gorszym czasie, bo w 70 s, trasę pokonali gniewianie.
Stawka była bardzo wyrównana. Do samego końca nie wiadomo było, która z drużyn wygra. Decydowały sekundy i punkty karne za źle wykonane zadania.
- Najbardziej obawialiśmy się drużyny z Opalenia - powiedzieli nam strażacy z Gniszewa. - Przecież to był obrońca tytułu. Zresztą wszyscy dobrze się spisali. Ważne z jakim sprzętem się "startuje". Zwycięstwo w takich zawodach jest też w pewnej mierze po prostu loterią.

• "Złota" drużyna z Gniszewa wystąpiła w składzie: dowódca - Wiesław Małkowski, mechanik - Witold Małkowski, łącznik - Wojciech Woźniak, rozdzielaczowy - Sebastian Małkowski, pomocnik przodownika roty I - Przemysław Kowalski, przodownik roty I - Adam Dyl, pomocnik przodownika roty II - Ireneusz Balda i przodownik roty II - Krzysztof Małkowski.

Zwycięzcy

• Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze

Chłopcy:

I miejsce - Gniszewo, 203 pkt

II miejsce - Gręblin, 207 pkt

III miejsce - Swarożyn, 208 pkt

Dziewczęta:

I miejsce - Wielki Garc, 197 pkt

II miejsce - Gniszewo, 209 pkt

III miejsce - Nowa Cerkiew, 275 pkt

• Ochotnicy - seniorzy

I miejsce - Gniszewo, 121 pkt

II miejsce - Opalenie, 128 pkt

III miejsce Gniew, 131 pkt

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świątek w finale turnieju w Rzymie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tczew.naszemiasto.pl Nasze Miasto