Tczewska liga amatorska na mecie

Z pięciu kociewskich drużyn uczestniczących w rozgrywkach Amatorskiej Ligi Siatkówki Tczew 2006 najlepsze, drugie miejsce za zwycięskim Malborkiem zajęli młodzi zawodnicy miejscowego Olimpu Świata Podłóg (za siatką).
Zespół Malborka został mistrzem Amatorskiej Ligi Siatkówki Tczew 2006. Na drugim miejscu rywalizację w imprezie zorganizowanej przez Tczewskie Centrum Sportu i Turystyki ukończyli siatkarze miejscowego Olimpu, a trzecie ...

Zespół Malborka został mistrzem Amatorskiej Ligi Siatkówki Tczew 2006. Na drugim miejscu rywalizację w imprezie zorganizowanej przez Tczewskie Centrum Sportu i Turystyki ukończyli siatkarze miejscowego Olimpu, a trzecie zajął Medyk Tczew.

W ostatnim z czterech turniejów rozgrywanych w hali tczewskiego II Liceum Ogólnokształcącego w pierwszej z grup eliminacyjnych triumfował Medyk przed Olimpem, a w drugiej Malbork przed Zblewem. W meczu zespołów, które zajęły trzecie lokaty w grupach lepsze okazały się Pszczółki. Pokonując 2:1 (23:25, 25:21, 15:13) Strażaków zajęły piątą pozycję w turnieju. W pojedynku o trzecie miejsce Zblewo ograło Olimp 2:0 (25:21, 25:23), a w finale Medyk zwyciężył Malbork 2:1 (21:25, 25:19, 15:9).
Po zakończeniu zmagań odbyło się uroczyste podsumowanie rozgrywek, podczas którego zespoły obdarowano okazałymi pucharami, a najlepsi zawodnicy z poszczególnych drużyn otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe. Wyróżnieni zostali: Robert Jędrzejczak (Malbork), Marcin Neumann (Olimp), Piotr Łazarski (Medyk), Karol Jaworski (Zblewo), Tomasz Wegiera (Pszczółki) i Adam Zieliński (Strażacy).

• Kolejność

Po czterech turniejach: 1. Malbork 21, 2. Olimp 18, 3. Medyk 17, 4. Zblewo 16, 5. Pszczółki 8, 6. Strażacy 4.

• Roman Leczkowski, organizator z TCSiT

- Już teraz zapraszam wszystkich do udziału w IX Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej. Turnieje jak zwykle odbywać będą się w lipcowe i sierpniowe czwartki od godz. 17 na boiskach przy tczewskim basenie.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?