To był spacerek

(toro)
Starogardzianie pokonali Stoczniowca 3:0. Fot. Tomasz Rogalski
Łatwe zwycięstwo 3:0 (25:23, 25:9, 25:21) odnieśli kadeci SKS Amber Starogard nad Stoczniowcem Gdańsk w pierwszym meczu rundy rewanżowej pomorskiej ligi. Gdańszczanie okazali się słabym przeciwnikiem.

Gdańszczanie okazali się słabym przeciwnikiem. W zasadzie tylko w pierwszym secie na parkiecie toczyła się w miarę wyrównana gra. Nie wynikała ona jednak z dobrej postawy stoczniowców, ale z braku koncentracji i mobilizacji w szeregach Ambera.
- W przerwie po pierwszej partii moi podopieczni usłyszeli ode mnie kilka gorzkich, męskich słów - powiedział nam Jacek Toczek. - Skutek był natychmiastowy. W drugiej partii chłopacy od początku bardzo serio wzięli się do gry. Poprawili każdy z elementów siatkarskiego rzemiosła, a szczególnie zagrywkę.
Efekty przyszły same. Set był bardzo krótki, bo trwał zaledwie 10 min., a na parkiecie istniała tylko jedna drużyna. Oczywiście Amber. Ostatnia partia również przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy jednak pozwolili rywalom zdaniem swojego trenera zdobyć zbyt dużo punktów. Był to ostatni mecz kadetów w tym roku. Rozgrywki wznowią 11 stycznia. Wtedy podejmować będą Pogoń Lębork. Jest to jeden z trudniejszych przeciwników. W pierwszej rundzie, w Lęborku lepsi byli podopieczni Jacka Toczka, którzy wygrali 3:1.
- Myślę, że poradzimy sobie z Pogonią. Nie będzie to jednak tak łatwy mecz jak ze Stoczniowcem - stwierdził starogardzki szkoleniowiec.
Skład Ambera: Borowski, Engler, Sobolewski, Cysarczyk, Pisanko, Rolof oraz Jedwabski, Michna, Wyrwicki i Prus.