V liga. Druga porażka Pogoni Smętowo

(zb)
W meczu drugiej kolejki drugiej grupy gdańskiej klasy okręgowej, zespół Pogoni Smętowo uległ na własnym terenie 0:2 (0:1) Żuławom Nowy Dwór Gd. Trener i miejscowi kibice mieli po tym spotkaniu ogromne pretensje do ...

W meczu drugiej kolejki drugiej grupy gdańskiej klasy okręgowej, zespół Pogoni Smętowo uległ na własnym terenie 0:2 (0:1) Żuławom Nowy Dwór Gd. Trener i miejscowi kibice mieli po tym spotkaniu ogromne pretensje do sędziego głównego.

- Niemal przez cały mecz mieliśmy przewagę - powiedział trener Pogoni Marek Kleister. - Jeszcze w pierwszej połowie Andrzej Pyrkowski był dwukrotnie faulowany w polu karnym. Sędzia nie zareagował. Za to w 38 minucie arbiter z Malborka podyktował jedenastkę dla rywali z Nowego Dworu za przewinienie, którego nie było - skarżył się.
Smętowianie, zwłaszcza po przerwie, mieli wiele okazji do wyrównania, jednak ich napór nie przynosił rezultatu. Strzały Piotra Raniszewskiego i Adama Brzęka minimalnie mijały światło bramki, a sytuacji sam na sam nie wykorzystał Radosław Raciński. W końcówce (88 minuta), kiedy to Pogoń postawiła wszystko na jedną kartę i atakowała niemal całym zespołem, goście po kontrataku zdobyli drugą bramkę.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia